Про здоров’я: Що треба їсти, аби мати здорове і блискуче волосся

Міцне, красиве і густе волосся – мрія багатьох, а також показник здоров’я організму людини

Про здоров’я: Що треба їсти, аби мати зд…

Гарне волосся це не тільки плюс у зовнішній вигляд людини, а й своєрідний маркер, який повідомляє про внутрішній стан органів і тіла в цілому. Можна багато витрачати часу і грошей на зовнішній догляд – шампуні, маски і бальзами. Та почати необхідно з того, щоб наситити організм корисними речовинами, які позитивно вплинуть на стан волосся.

ТОП-7 продуктів, які містять корисні та поживні речовини для волосся

Яйця. З яєчного отримуються необхідні протеїни, з яких утворюється стрижень волосини. У жовтку ж є біотин або вітамін H, який необхідний для побудови генового матриксу волоска. Дефіцит біотину виникає, якщо довго приймати антибіотики (частина біотину виділяється корисними кишковими бактеріями).

Бобові. Вегетаріанцям слід звернути увагу саме на бобові. Це альтернативне джерело білка. А ще в бобових багато цинку, який стимулює ріст волосся і відновлює його структуру.

Полуниця. Захищає волосся, завдяки високому вмісту вітаміну C. Вітамін C попереджає ламкість і виснаження волосся через шкідливий впливу ультрафіолету.

М'ясо. Крім білків, у м'ясі є залізо, яке регулює частину генів, що запускають ріст волосся. При дефіциті заліза волосся випадає, адже воно необхідне для побудови нових клітин, а клітини волосяного фолікула діляться дуже активно.

Авокадо. У ньому багато жирних кислот, які людина повинна регулярно отримувати з їжею, щоб організм міг побудувати нові клітини. Дослідженням було виявлено, що при дефіциті поліненасичених жирних кислот волосся випадає.

Мигдаль. Горіх містить рибофлавін (вітамін B2). Його дефіцит теж пов'язаний зі слабкістю волосся і його випаданням, тому що вітамін входить до складу ферментів, що регулюють клітинний метаболізм. Запасів вітаміну B2 в організмі мало, тому його потрібно регулярно отримувати з їжею.

Креветки. У цьому морепродукті є вітамін D, цинк і залізо. Дослідження показали, що у жінок з алопецією рівень вітаміну D був значно нижче норми. Виявляється, оптимальний рівень вітаміну D підтримує активність стовбурових клітин волосяного фолікула, які продукують кератин.

Читайте також: Що треба знати, аби красиво посміхатися: ТОП-10 продуктів, які псують колір зубів

Про здоров’я: Які продукти допоможуть побороти нікотинову залежність

Про здоров’я: Від яких ранкових звичок треба позбутися, щоб день пройшов успішно

Про здоров’я: Як сміх впливає на людину, і чому сміятися треба якомога частіш

Про здоров’я: Які ознаки того, що людина їсть занадто багато цукру

 

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme