Про здоров’я: Чому людина може прокидатися вже втомленою

Після повноцінного сну, здавалось би, людина має бути бадьорьою, свіжою і життєрадісною

Про здоров’я: Чому людина може прокидати…

Часто стається так, що замість хорошого настрою вранці, людина продається втомленою і дратівливою. Цьому може бути кілька пояснень.

Накопичення аденозину в мозку

Останні кілька годин перед пробудженням людина проводить у фазі швидкого сну. Ця фаза характеризується підвищеною активністю мозку. Найбільш помітний ознака – швидкі рухи очних яблук. Цикли швидкого і повільного сну за ніч повторюються 4-5 разів. Саме під час фази швидкого сну ми бачимо яскраві сновидіння. У цій фазі мозок споживає значну кількість аденозинтрифосфату (АТФ). Це джерело і переносник енергії в клітинах. Аденозин пригнічує бадьорість і уважність, стимулює сон, через що ми і прокидаємося невиспані.

Спільний сон або його відсутність

На стан після пробудження також впливає те, чи спала людина з кимось поруч чи ні. Наприклад, жінки, які ділять ліжко з чоловіком, відзначають зниження якості сну. Але якщо сну передує секс, настрій жінки поліпшується, вона терпимо ставиться до посереднього сну і ранкової втоми. На сон чоловіка присутність в ліжку жінки впливає менше. Навпаки, чоловіки відзначають зниження якості сну, коли проводять ніч на самоті.

Пізній відхід до сну

"Сови", які віддають перевагу заснути і прокинутися пізніше, бадьорі вдень і ввечері. Але у любителів лягти спати пізно вночі страждає якість сну і частіше трапляється безсоння. Нічне неспання впливає на гіпокамп, який відповідає за емоції, пам'ять і увагу, і навіть може сприяти зменшенню його обсягу, що веде до зниження здатності до навчання і втрати пам'яті, а також може бути ранньою ознакою хвороби Альцгеймера.

Нестача цукру

Те, чим людина перекушуємо перед сном, також впливає на самопочуття. Останні дослідження показали, що вживання солодкого перед сном може поліпшити самопочуття з ранку. Підвищений рівень цукру в крові викликає активність нейронів, що відповідають за сон. З цих же причин після рясного обіду хилить в сон.

Чому важливо висипатися

Вчені зазначають, що потрібно не менше 6-8 годин сну щодня. Нестача сну веде до роздратування, активізує погані спогади і негативні емоції. Емоційна нестабільність – наслідок нездатності передніх часток мозку контролювати лімбічну систему.

Порушення сну також впливає на пам'ять, а затяжне безсоння може призводити до галюцинацій. Постійний поганий сон може викликати аутоімунні захворювання, рак і депресію. Уві сні, як вважають вчені, мозок позбавляється від шкідливого білка, який, накопичуючись, сприяє розвитку старечої деменції. 

Читайте також: Що не можна їсти на ніч: 10 найшкідливіших продуктів

Про здоров’я: Як некомфортний сон шкодить людині

Про здоров’я: Вчені назвали ТОП-5 дуже калорійних продуктів, які життєво необхідні людині

Про здоров’я: Які продукти провокують безсоння і що робити при порушеннях сну

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme