Прикмети 5 вересня: Чому цього дня варто піти за брусницею і дивитися, як відлітають журавлі

Якщо журавлі летять низько, то зима має бути тепла, а якщо високо — то холодна. Журавлі летять низько, швидко, "мовчки" — чекай швидкого негоди

Прикмети 5 вересня: Чому цього дня варто…

У церкві 5 вересня вшановують пам'ять святого Луппа Солунського, який раніше був рабом Димитрія Солунського. Перед стратою останній доручив Луппу роздати все своє майно бідним людям. Після смерті Димитрія Лупп взяв собі закривавлену ризу пана, а також його перстень. Саме ці реліквії згодом допомогли йому зробити безліч різних чудес. Луппу також було призначено загинути мученицькою смертю. У той час були організовані гоніння щодо християн з ініціативи імператора Максиміліана, який засудив Луппа до страти.

У народі святого Луппа представляли здоровим рудим чоловіком, який ходить селом і плескає мужиків і баб по спині, змушує їх землі кланятися. "Стукне Луп бабу — та в ліс за ягодами бігти, стукне мужика — той в поле, прибирати овес". За традицією, вважалося, що в цей день бувають перші заморозки. Після морозів треба було ходити за брусницею і журавлиною.

Традиції 5 вересня

У цей день дивилися, як відлітають журавлі. Вважалося, що якщо на Луппа журавлі на південь потягнулися, зима буде рання. Якщо журавлі летять низько, то зима має бути тепла, а якщо високо — то холодна. Журавлі летять низько, швидко, "мовчки" — чекай швидкого негоди.

Селяни, які були вільні від роботи, брали кошики і вирушали на пошуки брусниці. В основному, цим займалися жінки і діти. Зазвичай брусницю шукали в лісах і на болотах. У народі її дуже поважали за цілющі властивості. Наприклад, знали про те, що брусниця допомагає впоратися з проявами туберкульозу, застуди. З листя брусниці варили спеціальний чай, який використовувався для лікування хвороб печінки і кишечника.

За ступенем зрілості брусниці визначали, наскільки поспів овес, і чи можна його прибирати. Якщо ягоди налилися соком, то можна приступати до збору вівса.

Народні прикмети на 5 вересня

Якщо ранкових заморозків в цей час немає, то і вересень, згідно з прикметами, буде теж теплим

Якщо до 5 вересня овес не зібрати, то весь урожай загине від морозів

Якщо журавлі 5 вересня в теплі краї вирушили - скоро настане зима.

Якщо журавлі летять низько, то зима буде теплою, і навпаки, чекай похолодання, якщо журавлі летять в небі високо

Якщо журавлі 5 вересня летять практично мовчки і дуже швидко - чекай негоди найближчим часом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"