Привид комунізму бродить над сусідкою Закарпаття

Шведський економіст та аналітик Андерс Аслунд стверджує, що над Європою знову нависла загроза повернення комунізму, зокрема, над Угорщиною
Depo.
10 квітня 2015 09:41
ФОТО: depo.ua
Привид комунізму бродить над сусідкою Закарпаття
Привид комунізму бродить над сусідкою Закарпаття

Йдеться про пострадянські країни, в яких повертаються до жорсткого контролю над економікою.Відбувається відкат економічних та демократичних реформ. Процес розпочався саме в Угорщині, пише Закарпаття depo.ua, з посиланням на Мукачево.net.

"Парадоксально те, що у 90-ті роки Угорщина була одним лідерів реформ - разом із Польщею. Але з 2001 року в країні почався регрес...", - зазначає економіст.

Нещодавно всіх угорців знову примусили згадати про комуністичне минуле - медіамагнат Лайош Шімічка звинуватив прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана у співпраці в минулому з "комуністичним режимом".

За його словами, Кремль, який володіє цією інформацією, змушує главу угорського уряду посилювати зв'язки з Москвою. Однак сам Орбан, який отримав політичну популярність як борця з комунізмом, називає ці звинувачення "безглуздими"

Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан також відмовився постати перед парламентським комітетом з питань національної безпеки. У своєму листі голові комітету Орбан написав, що не бачить необхідності бути присутнім на засіданні, тому що твердження про його інформаторську діяльність "абсурдні і сміховинні".

Угорський медіамагнат Лайош Шімічка знайомий з Орбаном ще зі шкільної лави, служив з ним в армії, а також був його головним прихильником. Проте нещодавно між старими товаришами сталася несподівана і дуже скандальна сварка. Шімічка заявив, що більше не довіряє запевненням Орбана.

Олігарх зазначив, що змінив свою думку про Орбана через те, що той підтримує добрі відносини з Росією. Медіамагнат також припустив, що у Москви є досьє про співпрацю Орбана з комуністами, і Кремль використовує ці документи, щоб збільшити свій вплив на Угорщину.

Ці події, можливо, вплинули і на те, що правлячий союз партій Fidesz та KDNP, скориставшись своєю більшістю у парламенті, заблокували прийняття законопроекту, котрий мав дозволити відкрити для загального доступу дані про інформаторів комуністичної епохи в Угорщині.

Цей законопроект висувається одним з керівників соціалістичної партії LMP Андрашем Шиффером вже увосьме. Нині свої голоси "за" віддали 67 депутатів парламенту Угорщини, проти було 102 депутата.