ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Привид комунізму бродить над сусідкою Закарпаття

Шведський економіст та аналітик Андерс Аслунд стверджує, що над Європою знову нависла загроза повернення комунізму, зокрема, над Угорщиною
Depo.
10 квітня 2015 09:41
ФОТО: depo.ua
Привид комунізму бродить над сусідкою Закарпаття
Привид комунізму бродить над сусідкою Закарпаття

Йдеться про пострадянські країни, в яких повертаються до жорсткого контролю над економікою.Відбувається відкат економічних та демократичних реформ. Процес розпочався саме в Угорщині, пише Закарпаття depo.ua, з посиланням на Мукачево.net.

"Парадоксально те, що у 90-ті роки Угорщина була одним лідерів реформ - разом із Польщею. Але з 2001 року в країні почався регрес...", - зазначає економіст.

Нещодавно всіх угорців знову примусили згадати про комуністичне минуле - медіамагнат Лайош Шімічка звинуватив прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана у співпраці в минулому з "комуністичним режимом".

За його словами, Кремль, який володіє цією інформацією, змушує главу угорського уряду посилювати зв'язки з Москвою. Однак сам Орбан, який отримав політичну популярність як борця з комунізмом, називає ці звинувачення "безглуздими"

Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан також відмовився постати перед парламентським комітетом з питань національної безпеки. У своєму листі голові комітету Орбан написав, що не бачить необхідності бути присутнім на засіданні, тому що твердження про його інформаторську діяльність "абсурдні і сміховинні".

Угорський медіамагнат Лайош Шімічка знайомий з Орбаном ще зі шкільної лави, служив з ним в армії, а також був його головним прихильником. Проте нещодавно між старими товаришами сталася несподівана і дуже скандальна сварка. Шімічка заявив, що більше не довіряє запевненням Орбана.

Олігарх зазначив, що змінив свою думку про Орбана через те, що той підтримує добрі відносини з Росією. Медіамагнат також припустив, що у Москви є досьє про співпрацю Орбана з комуністами, і Кремль використовує ці документи, щоб збільшити свій вплив на Угорщину.

Ці події, можливо, вплинули і на те, що правлячий союз партій Fidesz та KDNP, скориставшись своєю більшістю у парламенті, заблокували прийняття законопроекту, котрий мав дозволити відкрити для загального доступу дані про інформаторів комуністичної епохи в Угорщині.

Цей законопроект висувається одним з керівників соціалістичної партії LMP Андрашем Шиффером вже увосьме. Нині свої голоси "за" віддали 67 депутатів парламенту Угорщини, проти було 102 депутата.