ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Прикарпатським студентам скасовують пільги і стипендії

Місцеві чиновники ламають голови над питанням, де взяти кошти на заклади профтехосвіти
Depo.
26 січня 2016 12:32
ФОТО: depo.ua
Прикарпатським студентам скасовують пільги і стипендії
Прикарпатським студентам скасовують пільги і стипендії

Як йдеться у сюжеті ICTV, у місцевих бюджетах катастрофічно бракує коштів на утримання професійно-технічних училищ. Тисячі студентів можуть залишитися без стипендій, а можливо, і без дипломів, пише Depo.Закарпаття з посиланням на kurs.if.

Прикарпатські чиновники ламають голови над питанням, де взяти кошти на заклади профтехосвіти. Цього року їх передали на утримання місцевих бюджетів, а це означає, що коштів на розвиток училищ, харчування дітей, на стипендії студентам і доплати викладачам, а подекуди і на заробітню плату просто немає.

Стипендія студентів училищ в Івано-Франківську – приблизно 400 грн. Оскільки в закладах навчається чимало дітей з малозабезпечених родин, сиріт і напівсиріт, мешканців сіл, то ця сума досить помічна. Діти витрачають гроші на проїзд та харчування.

Керівники ПТУ вже говорять про скасування премій і доплат викладацькому складу. Забути доведеться і про розвиток закладів.

В Івано-Франківську 9 ПТУ, і на їх утримання в рік потрібно 100 млн грн, а це десята частина міського бюджету, каже заступник міського голови Олександр Левицький. Щоб знайти такі гроші, доведеться заощаджувати на ремонті доріг, розвитку медицини тощо.

Ще похмуріша ситуація в районних центрах. У Коломиї – три ПТУ. В рік на їхнє утримання потрібно 25 млн грн. Міська влада змогла відшукати тільки 3 млн, цього вистачить хіба на місяць. Під загрозою саме існування закладів: 1700 студентів коломийських профтехучилищ можуть залишитися не тільки без стипендій, а без дипломів. Вже цього місяця викладачі і студенти не отримали зарплати і стипендії.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття