ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Позов Москаля про ОТГ не повинен розглядатися Верховним Судом, - юрист

Верховний Суд має відмовити позивачу у відкритті провадження, оскільки вирішення питання про конституційність закону віднесено до компетенції Конституційного Суду

Depo.
13 березня 2018 14:04
ФОТО: depo.ua

Про це у коментарі Depo.Закарпаття повідомив радник ARIO LAW FIRM Кирило Юхно.

Адміністративний позов Геннадія Москаля про "скасування окремих положень Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" із доповненнями, які вносилися Верховною Радою України в 2015, 2016 і 2017 роках" не повинен прийматись до розгляду Верховним Судом.

"Верховний Суд має відмовити позивачу у відкритті провадження, оскільки відповідно до Конституції України вирішення питання про конституційність закону віднесено до компетенції Конституційного Суду. Юрисдикція адміністративних судів не поширюється на справи, що віднесені до компетенції Конституційного Суду", - зазначив Юхно.

За його словами, для розгляду цього питання у Конституційному Суді потрібно, щоб до КС звернулись або не менш як 45 народних депутатів, або президент України, або Верховний Суд або уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

"Той шлях, який обрав пан Москаль для скасування окремих положень вищезазначеного Закону, на наш погляд, є безперспективним. Тим не менше, враховуючи важливість питання створення об'єднаних територіальних громад, погоджуємось з тим, що Конституційний Суд має дати цьому Закону власну правову оцінку на предмет відповідності Конституції. Але для цього потрібно, щоб до Конституційного Суду із поданням звернувся належний суб'єкт", - наголосив радник.

Нагадаємо, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль звернувся з адміністративним позовом до Верховного Суду України щодо скасування окремих положень Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад". На думку Москаля, ряд положень Закону суперечать Конституції України.

Більше про життя Прикарпаття та Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook