"Повний карантинець": Як Ужгород переживає перший день режиму суворого обмеження

В Ужгороді тимчасово призупиняється робота низки об’єктів загального користування незалежно від форми власності та підпорядкування

Від 17 березня 2020 року, в Ужгороді тимчасово призупиняється робота таких об’єктів загального користування незалежно від форми власності та підпорядкування:

- кінотеатрів,
- театрів,
- музеїв,
- галерей,
- бібліотек та інших культурних і розважальних закладів;
- дитячих розважальних центрів та клубів,
- майданчиків, у тому числі спортивних;
- фітнес-клубів,
- тренажерних залів,
- басейнів,
- парків,
- атракціонів;
- усіх непродовольчих магазинів;
- торговельно-розважальних центрів,
- об’єктів дрібнороздрібної торгівлі,
- ринків (крім продуктових);
- ресторанів,
- закладів громадського харчування,
- хостелів;
- у готелях – барів, клубів, кафе, дискотек, пабів;

Робота закладів призупинена наразі до особливого розпорядження міського голови та скасування обмежувальних заходів. Керівників закладів, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, а також інших суб'єктів підприємницької діяльності попередять про персональну відповідальність за невиконання розпорядження згідно з чинним законодавством України.

Кореспондент Depo.Закарпаття вирішив перевірити, чи дослухалися до розпоряджень ужгородські підприємці, чи дотримуються правил містяни.

Щонайперше впало в око: практично всі магазини в районі площі Петефі, Швабської, проспекту Свободи, частини Капушанської зачинені. Не працюють також кав'ярні,  паби, кондитерські, піцерії - перейшли на обслуговування "на виніс".

Щоправда, деякі крамниці, які не торгують продуктами, таки працюють. На вхідних дверях деяких із них турботливо почепили оголошення із закликом бути уважними та дотримуватися відповідних правил.

Скупчення людей можна помітити біля супермаркетів та аптек, оскільки всередину пускають не більше 2-3 людей.

Людей на вулицях та площах вистачає. Молодь бадьоро пояснює, що коронавірусу не боїться, бо загартована, а в таку погоду, мовляв, гріх вдома сидіти.

 

Дивіться також: Знайдіть відмінності: Як живуть "карантинні" Ужгород і Братислава

 

Відомі "точки" не страждають від безлюдності.

На лавицях проспекту гріється на сонечку з десяток літніх ужгородців, які, до речі, є першими в групі ризику. Старша жінка зізнається, що навіть рада карантину: поговорити можна спокійно з сусідкою - ніхто не докучає криками і шумом.

Читайте також: Коронавірусний карантин: Що відбувається на Закарпатті (ХРОНІКА)

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття