UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Потепління зробить придатними для землеробства 4,3 млн кв км вічної мерзлоти

Дослідники оцінили, яка частина територій, що досі належать до вічної мерзлоти, буде придатна для землеробства

Потепління зробить придатними для землер…

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на hightech.fm.

Зростання глобальної температури зробить 4,3 млн кв км території Канади і Росії придатними для землеробства. Це відбудеться в першу чергу через танення вічної мерзлоти в Арктиці, йдеться в дослідженні міжнародної групи вчених під керівництвом Арнаута ван Сусбергена, опублікованому в журналі PLOS ONE.

Основними причинами зміни арктичного клімату вчені називають деградації вічної мерзлоти: це призведе до збільшення інтенсивності лісових пожеж, що також негативно позначиться на кліматі в регіоні. В результаті процесів зміни клімату щорічно збільшується шар вічної мерзлоти, який тане влітку і замерзає взимку. Його танення призводить до просідання ґрунту, зсувів і ерозіям, в тому числі доріг і інших комунікацій. Дослідники оцінили, яка частина територій, що досі належать до вічної мерзлоти, буде придатна для землеробства. Для цього вчені підрахували, що в найближчі кілька десятиліть зміниться температура ґрунту і повітря, а також зволоженості ґрунту.

"Важливо розуміти, що експлуатація цих нових земель може сильно позначитися на кліматі та екології всієї планети. В їхніх ґрунтах зберігається понад 177 млрд т вуглецю, що можна порівняти з обсягом викидів СО2, які США може виробити за 100 років. До того ж на їхніх територіях знаходяться найважливіші вододіли, від яких залежить життя понад 1,8 млрд людей", — констатують дослідники.

Нагадаємо, що вчені з NASA заявляють, що Земля нагрівалась би ще швидше, ніж це відбувається зараз, якби не посилення росту рослин.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme