Порошенко привітав ужгородців із Днем міста

Цьогоріч Ужгород святкує 1125 років із дня заснування міста

На офіційному сайті президента України опублікували вітання Петра Порошенка, пише Depo.Закарпаття.

"Прийміть мої сердечні вітання з нагоди прекрасного свята — 1125-ї річниці від дня заснування вашого чарівного міста", - йдеться у вітання ужгородцям.

Порошенко зазначає, що багатовікова історія Ужгорода, сторінки якої сповнені пам'ятними подіями і видатними постатями, — це гордість мешканців за свій рідний край, який неодноразово був на стрижні європейської і світової культури і пройшов яскравий шлях від міста-поселення слов'янського князівства на чолі з легендарним князем Лаборцем до центру українського державотворення на Закарпатті. "Не можуть не захоплювати величчю та красою унікальні, самобутні і знані в усьому світі архітектурні пам'ятки — Ужгородський замок, заснований у ІХ столітті, Костел, побудований у стилі бароко, та неповторний єпископський палац", - йдеться у вітанні.

Президент також підкреслює, що понад чверть тисячоліття Ужгород залишається церковним центром Закарпаття, взірцем релігійно-конфесійної толерантності і злагоди, де більшість вірян підтримують створення єдиної помісної православної церкви. "З цією землею тісно пов'язані життя і діяльність багатьох відомих діячів духовності та культури, серед яких — просвітитель і священик Андрій Бачинський, учений-філолог та прем'єр-міністр автономного уряду Карпатської України Августин Волошин, український письменник і археолог Федір Потушняк, основоположники закарпатської школи живопису Адальберт Ерделі та Йосиф Бокшай і багато інших відомих особистостей".

За словами Порошенка, сьогодні Ужгород — це уособлення потужного потенціалу та стабільного економічного розвитку, а унікальні мінерально-сировинні ресурси, ліси та мальовничі краєвиди роблять його справжньою туристичною перлиною Закарпаття. "Щиро дякую усім жителям, які своєю невтомною працею, теплом сердець зберегли величезну духовну спадщину та традиції минулих поколінь і продовжують творити все те, чим пишається багатовікове стародавнє містечко на березі річки Уж. "У цей святковий день зичу вам міцного здоров'я, невичерпних життєвих сил, щасливої долі, родинного благополуччя та нових трудових здобутків в ім'я та славу України", - бажає президент України.

Нагадаємо, що міста-побратими та делегації з українських міст привітали Ужгород зі 1125-річчям

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття