UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Поради медиків: Як відновитися після складного перебігу COVID-19

Хвороба на COVID-19 може негативно вплинути на здоров’я серця, приміром, викликати міокардит. При чому не лише у людей літнього віку, а й молодих. Тому варто знати, як оптимально відновитися після недуги

Поради медиків: Як відновитися після скл…
Сильна втома, неможливість сконцентруватися, "туман в голові", фізична слабкість, головний біль та біль у суглобах — це все можуть відчувати люди, які перехворіли на COVID-19, ще протягом довгого часу. При цьому не обов’язково мати тяжкий перебіг хвороби. Деякі з цих наслідків можуть спіткати й коли інфекція проходила не надто тяжко. Про це пише Уляна Супрун на своїй сторінці, інформує Depo.Закарпаття.
 
Уявіть, як відбувається відновлення, після того, як людина була госпіталізована з COVID-19 та перебувала у відділенні інтенсивної терапії чи на апараті штучної вентиляції легень.
 
Неможливість повноцінно харчуватися, брак руху через постійне лежання в ліжку, разом з цим втрата м’язів, фізичне та емоційне виснаження, загострення хронічних хвороб, високі ризики появи психічного розладу — лише частина того, з чим може стикнутися людина та її близькі.
 
На відновлення після реанімації може знадобитися 6-12 місяців. Звісно, ця тривалість може бути коротшою чи довшою — усе залежить від багатьох чинників, як-от віку, контролю за хворобами, підтримки близьких та доступу до різних сервісів.
 
Один з ключових чинників у відновленні — це докладання зусиль наскільки це можливо самої людини та її бажання швидше повернутися до нормального життя.
 
ВООЗ розробили ґайд для пацієнтів, які перехворіли на СOVID-19. Він буде корисним для всіх, але передусім для людей, які мали тяжкий перебіг хвороби, та були госпіталізовані. Повністю можна переглянути за посиланням (він українською мовою).
 
У ґайді є короткі інструкції з малюнками та відповідями на питання:
  • що робити у разі задишки
  • які вправи допоможуть відновити нор
  • мальну рухливість м’язів та силу
  • що робити у разі прояви проблем з голосом
  • як їсти, пити та ковтати
  • що робити, якщо складно чітко мислити та сконцентруватися
  • як піклуватися про ментальне здоров’я
  • коли варто звернутися до медиків за допомогою
Останній пункт також дуже важливий. Хвороба на COVID-19 може негативно вплинути на здоров’я серця, приміром, викликати міокардит. При чому не лише у людей літнього віку, а й молодих.
 
Тож варто бути уважними до себе та до людини, яка відновлюється після хвороби, і краще не чекати критичних ситуацій, а постійно бути на зв’язку зі своїм лікарем та час від часу обговорювати з ним чи нею питання, які турбують.
 

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme