ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Поплічник Яроша розповів свою версію липневих подій у Мукачеві

Влітку разом із двома десятками бійців Роман Стойко брав участь у стрілянині в Мукачеві на Закарпатті
Depo.
18 січня 2016 13:12
ФОТО: depo.ua
Поплічник Яроша розповів свою версію липневих подій у Мукачеві
Поплічник Яроша розповів свою версію липневих подій у Мукачеві

Після липневих сутичок у Мукачеві боєць з позивним "Чесний" через Київ поїхав до зони АТО і нині очолює розвідувальну роту Добровольчого українського корпусу, пише Depo.Закарпаття з посиланням на Радіо Свобода.

Деякий час Стойко перебував в розшуку, але згодом зник з бази МВС.

За словами "Чесного", дії "Правого сектору" влітку цього року не сподобались місцевому криміналітету і працівникам міліції. Пізніше боєць нібито отримав наказ від тоді ще лідера "ПС" Дмитра Яроша зі зброєю в руках розібратися з конфліктною ситуацією. Роман Стойко наполягає, що не хотів спровокувати стрілянину і тому залишив більшість бійців на вулиці, а на зустріч до спортивного клубу пішов лише з однією людиною. Міліція з’явилася за кілька хвилин після початку їхньої розмови.

"Ми попереджали про можливе загострення ситуації, тому нам керівництво дало два підрозділи в підтримку. Ярош дав наказ іще двом бойовим групам, крім моєї, туди приїхати. Нас мало бути не 20 людей, а близько сотні. Але врешті-решт наш підрозділ опинився сам на сам, і наразі ми розслідуємо, чому решта не приїхали", – розповідає Стойко і зазначає, що 20 "правосеків" постали проти 3 сотень людей – і міліціонерів, і представників криміналітету.

За словами Стойки, поки бійці переховувалися в лісах Закарпаття, до них нібито на президентському чартері прилітав Дмитро Ярош і пропонував здатися. Стойко відмовився. На той момент у підрозділі було п’ятеро поранених і двоє загиблих.

"Спочатку він сказав, що здатися мають всі. Я сказав, що відповідно до декалогу українського націоналіста ми не маємо права здаватися, і припинив слухатися наказів Яроша. Єдине, попросив, щоб він нас вивів з оточення – ми не хотіли стріляти по нацгвардійцях. Ми не вистрілили в них ні разу, хоча вони намагалися нас взяти штурмом. В лісі до нас приєдналися ще два моїх загони, і нас взагалі було близько 70 людей", – розповідає Стойко.

Через день Ярош повернувся і сказав, що з оточенням можна вирішити проблему, якщо двоє бійців здадуться правоохоронцям. Він також пообіцяв, що їх випустять за тиждень чи два, але цього не відбулося. Навпаки – пізніше правоохоронці заарештували ще двох поранених "правосеків".

Боєць говорить, що вийшов з оточення за допомогою місцевого населення і пізніше зустрівся із Дмитром Ярошем, але лише для того, щоб остаточно розійтися. Тодішній лідер "ПС" назвав конфлікти всередині країни "грою на руку Путіну".

Нині Стойко говорить, що не переховується від слідства, а представники СБУ знають, де він перебуває – він постійно зустрічає їх на військових нарадах. Вважає, що поки воює – його не затримають.

Нагадаємо, геннадій Москаль направив офіційні звернення Авакову та Шокіну з проханням вжити заходів щодо затримання одного з організаторів подій 11 липня 2015 року в Мукачеві Романа Стойки

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття