UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Планету від забруднення пластиком можуть врятувати черв’яки, – дослідження

Черв’яки здатні поїдати пластикові відходи і очищати природу

 

Канадські вчені вважають, що ефективно знищувати пластикові відходи можуть личинки так званої великої воскової молі. Виявилося, що вони, спільно зі своїми кишковими бактеріями, з великим апетитом поїдають і перетравлюють поліетилен, якого на нашій планеті накопичилося дуже багато, пише Depo.Закарпаття з посиланням на Сikavosti.

Про відкриття вчених було розказано в науковому журналі Proceedings of the Royal Society. Личинки воскової молі, також відомі як воскові черв’яки, насправді приносять багато проблем бджолярам. Вони активно харчуються восковими сотами і знищують частину зібраного бджолами меду, тому люди намагаються боротися з ними. Однак у 2017 році дослідники з’ясували, що вони можуть приносити велику користь екології, поїдаючи поліетилен і в якості побічного продукту виробляючи двоатомний спирт, етиленгліколь.

Канадські вчені навмисно посадили личинок на дієту, яка повністю складається з поліетилену. Як виявилося, черви їдять пластикові відходи з великим апетитом, тому що протягом тижня 60 особин з’їли пластиковий фрагмент пакета площею не більш 30 квадратних сантиметрів. Більш того, з’ясувалося, що личинки можуть поїдати інші матеріали, які забруднюють нашу планету, але про що саме йде мова, дослідники поки не уточнюють

Велику допомогу в перетравленні поліетилену личинкам надають кишкові бактерії. Про це вчені дізналися, коли порівняли склад кишкових бактерій личинок і особин, які харчувалися звичним бджолиним воском та сиділи на "пластиковій" дієті. Виявилося, що концентрація кишкових бактерій всередині любителів пластикових відходів виявилася набагато вищою, ніж в інших. Це означає, що для перетравлення поліетилену кишкові бактерії личинкам просто необхідні.

Вчені відібрали кілька личинок і повністю позбавили їх кишкових бактерій за допомогою антибіотиків. Ця група харчувалася пластиковими відходами протягом року і перетравлення давалося їм з великими труднощами. 

Нагадаємо, що вчені назвали незвичайний спосіб боротьби з глобальним потеплінням.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme