Після пляжного сезону: ТОП-5 видів фітнесу, які допоможуть не втратити форму

Коли закінчується сезон відпусток з пляжами і відкритим одягом, зазвичай закінчується і бажання працювати над своєю фігурою
 

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Закарпаття
Після пляжного сезону: ТОП-5 видів фітне…

"Сезон "підготуй своє тіло до літа" завершився – час готуватися до Нового року", - жарт, у якому є велика доля правда. З настанням холодів все частіше хочеться довше повалятися у ліжку, ввечері з’їсти чогось калорійного, а про спортивний зал думки виникають все рідше. І втрачається та форма, яку так наполегливо напрацьовуєш до літа.

І тільки коли навесні прийде час знімати усі шари одягу, і десь вже "маячить" довгоочікувана відпустка – все починається заново: метушливе заняття спортом, пошук нових дієт і намагання за короткий термін побачити омріяні результати. Для організму такий стрес – зовсім нездорово. Звісно, паузи потрібно робити, а відпочинок – запорука здоров’я, але набагато краще і для самопочуття, і для зовнішнього вигляду – систематичне виконання вправ та обдумане харчування. Та головне – без фанатизму.

Читайте по темі: Як відточити божественні форми після божественних свят

Сьогодні фітнес-індустрія постійно поповнюється новими видами тренувань. Деякі з них приносять бажані результати і стають популярними надовго, деякі – забуваються, як тільки на них пройде мода. Одне зрозуміло – спортивний зал вже давно не місце тільки для монотонних вправ на тренажерах та з гантелями. Тож Depo.Закарпаття вирішило нагадати, якими видами фітнесу можна з легкістю і в задоволення підтримувати (чи здобути) гарну фізичну форму, при цьому, не проводячи нудно час лише на тренажерах.

Кросфіт

Кросфіт вперше з'явився в США як система тренування пожежних. Він швидко став популярний, оскільки дозволяє не тільки збільшувати м'язеву масу, але і, в той же час, тренує витривалість. Ще один плюс занять кросфітом, крім ефективності - економія часу. Головний принцип: максимум вправ за мінімум часу. Функціональність заняття дозволяє опрацювати всі групи м’язів та спалити калорії.

Займатися кросфітом може і новачок, і досвідчений спортсмен - вони виконують одні й ті ж вправи, але відрізняються лише інтенсивністю та рівнем навантаження. Під час тренування вправи постійно замінюються і містять у собі елементи важкої та легкої атлетики, пауерліфтингу, фітнесу, класичної гімнастики, гирьового спорту тощо.

TRX

Це функціональне тренування з допомогою петлів TRX. У петлях закріплюються стопи, для рук є спеціальні ручки. Стрічки-стропи витримують вагу до 150 кг.

TRX - це "вправи загального опору тіла". Під час заняття відбувається активне опрацювання всіх груп м'язів тіла. Подібні тренування забезпечують тіло силовим навантаженням, а також розвивають гнучкість і витривалість. TRX-стропи дають можливість самостійно регулювати навантаження, просто змінюючи положення тіла (від 5% до 100% власної ваги людини). Тому заняття силовим тренінгом TRX підходять для людей з будь-яким рівнем підготовки.

Сайкл

Сайкл (спінінг) – інтенсивні вправи на велотренажерах, які на сьогодні є одні з найефективніших для втрати ваги.

Заняття сайклом підтягують м’язи ніг, пресу і сідниць. Тренування на велотренажерах ефективні для схуднення (спалюється до 700 ккал за одне тренування) і розвитку витривалості. Сайклінг – це не монотонна їзда в одному темпі, такий вид фітнесу більше схожий на екстремальну велогонку на схилах і горах. Заняття відбуваються під музику у ритмі, який імітує різні види їзди на велосипеді. Постійно змінюється положення тіла, вправи та сила опору педалей - нудно не буде точно.

Тай-бо

Останнім часом все більшою популярність користується тай-бо – суміш аеробіки та елементів східних бойових мистецтв. Стандартне тренування включає боксерські удари, елементи тайського боксу та хореографічні рухи.

Такі тренування допоможуть підтягти все тіло, інтенсивність навантажень допоможе також і досить швидко позбутися зайвих кілограмів. Крім того, тай-бо сприяє зміцненню серцево-судинної системи, підвищенню імунітету, розвитку витривалості. Удари руками під час занять тай-бо спрямовані не лише на біцепси і трицепси, а й на м’язи грудей та спини. Тренування ефективно борються із зайвими кілограмами та піднімають загальний тонус.

Інтервальний біг

Бігати пробував чи не кожний, хто хоч якось хотів долучитися до спорту. Сьогодні популярність бігу зашкалює – марафони, змагання, вранішні та вечірні пробіжки – величезна кількість людей цим займається.

Ефективність бігу теж може бути різною, залежно від режиму тренування. До прикладу, інтервальний біг допомагає досягти більш помітних результатів, ніж звичайні пробіжки. Суть цих тренувань полягає в тому, що дистанції потрібно пробігати з різною швидкістю, чергуючи біг в спокійному темпі з максимальним прискоренням. Це підвищує витрату калорій і створює стресові умови для організму, прискорюючи обмін речовин. Крім того, інтервальний біг допомагає підвищити витривалість і навчитися бігати швидше.

Чергування інтервалів відбувається за певною схемою. До прикладу: розминка - прискорення (1 хвилина) - звичайний біг (3 хвилини) - прискорення (2 хвилини) - звичайний біг (3 хвилини) - прискорення (1 хвилина) - звичайний біг (3 хвилини) - заминка.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme