Петров проти Балоги: Як ставленик Зеленського почав батл із "господарем" Закарпаття

До Закарпатського окружного адміністративного суду надійшов позов Закарпатської ОДА щодо скасування Мукачівською міськрадою карантинних обмежень

Журналіст регіональної редакції Depo.Закарпаття
Петров проти Балоги: Як ставленик Зеленс…

За ситуацією, коли в кріслі голови Закарпатської ОДА сидить людина не Балоги, закарпатцям завжди цікаво спостерігати. Чого лише варте керування Москаля. За його часів протистояння з Балогою тривало весь час, привертаючи до себе увагу навіть за відсутності в опонентів здорового глузду і розумних доводів.

Читайте по темі: Москаль vs Балога: Хто кого першим побачить "у гробі"

Наступники Москаля цілком влаштовували Балогу: кондитер із Мукачева Ігор Бондаренко, який головував пів року, не представляв жодної небезпеки. Перший заступник голови ОДА Олексій Гетманенко, який виконував деякий час обов'язки керівника, хоч і не був людиною Балоги, у справи особливо не занурювався, а практично всі важливі питання вирішувала його колега – заступник голови ОДА, "балогівська" Ольга Травіна.

Призначення нового голови ОДА відбувалося довго і зовсім не через відсутність кандидатів. Вони якраз були. Ще 29 січня на засіданні уряду було ухвалене рішення про призначення головою Закарпатської ОДА 38-річного правознавця із Полтави Микити Михайлюка,  який закінчив академію СБУ та 5 років працював у центральному апараті Служби безпеки. Представлення не відбулося, і місцеві ЗМІ писали про те, що завадив цьому саме Віктор Балога, піднявши свої зв'язки в Києві.

Михайлюка, який так і не став головою, обговорювали на Закарпатті недовго, бо вже за пару днів знайшовся новий кандидат – цього разу місцевий підприємець, якого "просував" Балога, Роман Мегела. Він подав декларацію, але головою не став. Подейкували, що все через ті ж "нестиковки" в Офісі президента.

Петрова теж представили не одразу. Зеленський не привіз його 16 квітня, коли відвідував Закарпаття з робочим візитом. Дехто в області зітхнув не тільки з полегшенням, а й з сподіванням, що цього не станеться взагалі: СБУшника на посаді голови ОДА хочуть далеко не всі. Однак, за тиждень Шмигаль таки познайомив закарпатців із Петровим, тож тепер цікаво поспостерігати за тим, як місцеві клани "притиратимуться" (чи не "притиратимуться") до нового очільника.

Відповідаючи на питання,  як вибудовуватимуться стосунки з регіональними групами впливу, Петров сказав, що вони шукають можливості комунікувати. "Позиція Президента – ніяких комунікацій з людьми, які є токсичними, люди, які дотичні до регіональних груп впливу, щодо яких є встановлена інформація про незаконну діяльність", – натякнув очільник.  

Полоскотати нерви Балогам (йдеться не тільки про Балогу-старшого, але й про сина Андрія, мера Мукачева) Петров уже встиг: 6 травня 2020 року Закарпатська обласна державна адміністрація звернулася до суду із позовною заявою до Мукачівської міської ради Закарпатської області про визнання протиправними та скасування рішень комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, які стосуються передчасної відміни заходів запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19. 

Справа в тому, що у Мукачеві вирішили дозволити роботу речового ринку та торговельних центрів уже з 4 травня. Відповідне рішення ухвалене комісією ТЕБ і НС. У документі було прописано, що торгівельні центри працюватимуть за умов використання відвідувачами засобів захисту – респіраторів, або захисних масок, забезпечення персоналу засобами захисту (окулярами або щитком) та рукавицями, проведення дезінфекції всіх приміщень кожні 2 години,  перебування в приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. м, дотримання дистанції між відвідувачами не менше 1,5 метра, наявність дезінфекторів на вході. Також дозволялося відвідання парків та скверів з дотримання соціальної дистанції та протиепідемічних заходів.

Того ж 4 травня Петров доручив провести перевірку законності рішення комісії. Прокуратура за цим фактом зареєструвала кримінальне провадження. Протягом дня поліцейські проводили у Мукачеві профілактично-розяснувальну роботу із підприємцями, повідомляли про відповідальність за порушення карантину. Також, за інформацією мукачівців, підприємці речового ринку та торгово-розважального центру у Мукачеві самі відмовилися розпочинати роботу, допоки в країні триває карантин.

В інформації, яку розповсюдила пресслужба ОДА, повідомлялося, що, незважаючи на рішення мукачівської мерії, речовий ринок біля вокзалу та торгово-розважальний центр "Щодня" не працювали. Тим не менш, Петров, як і обіцяв, до суду подав.

Балога страший публічно продемострував свою підтримку синові, опублікувавши пост на своїй сторінці у соцмережі, в якому зазначив, що весь режим карантину у країні тримався на суспільному договорі між громадянами та владою. "Більшість людей самі чудово усвідомлювали, що їм потрібно ізолюватися та мінімізувати контакти із зовнішнім світом. Бізнес готовий був нести втрати заради суспільного блага, люди готові були тимчасово втратити джерело доходу заради свого здоров'я та здоров'я своїх близьких", – написав Балога і додав, що суспільний договір був порушений несправедливістю.

"Люди побачили, що одні мають сидіти на карантині, нести втрати, а інші, в той же час, можуть працювати і отримувати надприбутки. Тому, це не міські голови виконують свої бажання, а вони виконують волю людей, які втомилися від нечесності та подвійних стандартів влади: коли всім закон, а друзям вседозволеність. А щодо юридичних моментів цієї ситуації, то тут правда теж на боці місцевого самоврядування. Адже лише режим надзвичайного стану міг забезпечити центральній владі повноту повноважень та вплив на ситуацію в державі. А у режимі надзвичайної ситуації носять лише рекомендаційний характер", – резюмував нардеп.

А Петров тим часом поступово позбавляється людей Балоги у владі. Так, доля заступників Гетманенка та Травіної вже практично вирішена: Петров вирішив їх звільнити. "Заступники будуть не місцеві. Бачення, хто саме це буде, є. Привезені в область. Не знаю, чи це добре, чи погано", – повідомив голова. 

Підтвердження намірам уже є: Віталій Цвігун, який посідав керівну посаду в "Укрзалізниці", згодом став директором дивізіону спецекспортерів в "Укроборонпромі", подав декларацію, як кандидат на посаду заступника голови Закарпатської ОДА.

Стосовно керівників департаментів, то Петрову, за його словами, "потрібен невеликий час, щоб розібратися". "За перший тиждень свою ефективність показують усі, потрібен невеликий час, щоб розібратися. Вибудувати календарний план щодо проведення аудиту, за результатами якої буду прийматися рішення. Щодо департаментів, то бачу деякі прогалини по звітах і по результатах взагалі. Зокрема, по висвітленню інформації департаментом охорони здоров’я про закупівлі", – розповів Петров.

Читайте також: Чому мовчазний саботаж підлеглих може стати вірним супутником нового голови Закарпатської ОДА

Як і проти кого гуртуватимуться "клани" на Закарпатті стане відомо вже дуже скоро. Другий за місяць приїзд Зеленського в область підлив олії у вогонь, а місцеві вибори прискорять і загострять процес. 

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme