Без двох Балог, але з одним "слугою": Хто представлятиме Закарпаття в новій Раді

Для участі в дострокових виборах до парламенту ЦВК зареєструвало 92 закарпатців: серед них 47 самовисуванців, 45 претендентів від партій

Без двох Балог, але з одним "слугою": Хт…

Найбільшою інтригою виборів на Закарпатті була те, чи зможуть "нові обличчя" перемогти братів Балог, які знову балотувалися всі троє. І якщо з Павлом та Іваном, які йшли, відновідно, по 73-му та 70-му округах, все стало зрозуміло майже на самому початку підрахвання голосів, то на рідному окрузі Віктора Балоги в Мукачеві інтрига трималась до останнього бюлетеня. Лідери мінялися, збергіаючи між собою розрив 1-2%. Така ж запекла боротьба спостерігалась і в окрузі №68 із центром в Ужгороді.

Одномандатний виборчий округ №68. За результатами підрахунків, переможцем виборів до Верховної Ради на 68-му мажоритарному окрузі, до котрого входять Ужгород, Ужгородський район та Чоп, став Роберт Горват. Горват отримав 14 204 голосів виборців, що становить 19,66%. На другому місці –  "слуга народу" Олександр Пекарь. Його результат – 13 946 голосів, 19,30%. У рідного брата міського голови Ужгорода, депутата облради, самовисуванця Андрія Андріїва - 12 788 (17,70%) голосів. Дуже довго "трійку" претендентів на перемогу "розбавляв" заступник голови облради, самовисуванець Йосип Борто. В результаті він має 12,37%, що становить 8939 голосів

Горват народився 17 лютого 1969 року в селі Тур’я Ремета Перечинського району Закарпатської області, проживає в Ужгороді. Освіта вища, безпартійний, самовисуванець. На момент висування – народний депутат України, обраний від партії "Блок Петра Порошенка". Висувався за квотою партії "УДАР". У 2006 році балотувався до Ужгородської міської ради 5-го скликання. З 1991 до 2014 року був директором різних комерційних підприємств.

Дуже ймовірно, що партія "Слуга народу" оскаржуватиме результати, як зробила це в окрузі №69. 

Одномандатний виборчий округ №69. Переміг Віктор Балога з голосами 21 265 виборців, що складає 35,81%. На другому місці – кандидат від "Слуги народу" Едгар Токар з 34,47% голосами (20 467 виборців). Опонент Балоги, висуванець "Слуги народу" Едгар Токар довго тримався першого місця, але наприкінці підрахунків таки програв. Прес-служба "Слуги народу" повідомила, що на 69-му окрузі "зафіксовано багато порушень і масовий підкуп". Партія планує оскаржувати ці результати.

Народився 15 червня 1963 року в селі Завидовому Мукачівського району Закарпатської області, проживає в Мукачеві. На момент висування – народний депутат України.

Читайте по темі: Чи стануть вибори-2019 початком кінця "братського клану" Балог у Верховній Раді

Одномандатний виборчий округ №70. Найбільший з шести округів на Закарпатті. П'ять різних районів і частина шостого, також особливого, очевидно, і зумовлюють результати виборчих перегонів, які дуже часто категорично не сходяться з прогнозами навіть найвідоміших місцевих політологів та соціологів. Цього разу перемогу, очевидно, здобув висуванець "Слуги народу" Лаба Михайло Михайлович.

Після опрацювання 85% протоколів за нього проголосувало 26,91% (18 270) виборців. Конкурент, висуванець "Опозиційної платформи "За життя" Іван Дрогобецький набрав 17,71% (12 024). 

Народився Лаба 29 жовтня 1975 року в селі Тур’я Поляна Перечинського району Закарпатської області. Освіта вища, закінчив Ужгородський національний університет за спеціальністю "Правознавство". Безпартійний, очолює Невицьку сільську ради Ужгородського району, є президентом Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад України". Може похвалитися неабиякими серйозними здобутками Невицького. 

Одномандатний виборчий округ №71. Перемогу впевнено здобув самовисуванець Валерій Лунченко 49,14% (26 374).

Конкуренцію йому склав самовисуванець "Слуги народу" Сергій Грабар. За нього проголосувало 28,14% (15 104) виборців. 

Народився в Хусті. З грудня 2010 року до 2012 року - керуючий справами Хустського міського виконавчого комітету. З 2009 до 2013 року - голова Хустської міської організації спочатку ГО "Фронт Змін", а згодом - партії "Фронт Змін". 2007-2010 роки - діагност-логіст на приватному підприємстві. Останні роки він доволі активно працював в окрузі, хоча багатьом це не подобалось, мовляв, "підкуповує виборців".

Лунченко – народний депутат 8-го скликання. Обраний у 2014 році від "Народного Фронту" (№19 у списку) як член партії. Упродовж березня-вересня 2014 року очолював Закарпатську ОДА. до того, у 2012 році, був обраний народним депутатом 7 скликання від ВО "Батьківщина" 61 номером у списку як безпартійний. У 2010 році був обраний депутатом Закарпатської обласної ради від "Фронту Змін" 4 номером у списку, був членом партії.

Цього разу молодий та амбітний кандидат "відхрестився" від партій і не помилився. Округ, в якому він переміг, тепер інакше, які рідний, називати не буде.

Одномандатний виборчий округ №72. Ще буквально місяць тому ніхто не сумнівався, що на окрузі нема конкурентів Василю Петьовці, відомому двоюрідному брату Балог. З виборцями він працював "класично" – активно роздавав комп'ютери, кавоварки, телевізори, аудіотехніку, підтримував місцеві фестивалі, часто з'являвся у місцевих медіа. Та вже 21 липня Петьовці довелось трохи понерувати, бо його опонент, представник "Слуги народу" Вадим Носа впевнено набирав голоси. Щоправда, перемогти Петьовку не зміг: за Петьовку в окрузі проголосувало 34,29% (16 023) виборців. За Носу - 23,18% (10 873).

Петьовка – народний депутат 8 скликання, обраний за 72 округом (Закарпатська область) як самовисуванець та член партії "Єдиний центр". З 2015 року – член депутатської групи "Воля Народу", до того був позафракційним. Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики і земельних відносин. У 2012 році був обраний до Верховної Ради 7 скликання від партії "Єдиний центр" за тим же округом як член партії. Всю каденцію був позафракційним депутатом.

Одномандатний виборчий округ №73. Це – так званий "угорський" округ, тож всі уважно спостерігали за діями голови Товариства угорської культури Закарпаття Василя Брензовича, який балотувався на окрузі. Однак, незважаючи на непогані прогнози на підтримку Угорщини, йому не вдалося випередити самовисуванця Владислава Поляка.  За результатами підрахунку 72% голосів, за Поляка проголосувало 42,41% (15 538), тоді як за Брензовича – 26,50% (9 709).

Поляк народився 10 серпня 1975 року в місті Виноградів Виноградівського району Закарпатської області, проживає там же. Освіта вища, фізична особа – підприємець, безпартійний, самовисуванець. У 2015 був депутатом-мажоритарником Закарпатської обласної ради від партії "Відродження". У 2010-ому обирався до Виноградівської міськради від "Партії регіонів".

Читайте також: "Зубри" Балоги та кадри Зеленського: Хто із закарпатців йде в нову Раду

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme