Передвиборче Закарпаття: Як активіст з сумнівною репутацією хоче перемогти в "окрузі Ланя"

Про бажання взяти участь у виборах до парламенту, що відбудуться вже влітку 2019 року, заявляє дедалі більше людей
 

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Закарпаття
Передвиборче Закарпаття: Як активіст з с…

У липні, коли українці обиратимуть нових парламентарів, визначитися з достойними, схоже, буде непросто. Дедалі більше кандидатів оголошують про свої наміри йти у Верховну Раду, і серед них – чимало несподіваних персонажів. На Закарпатті одним з таких "кандидатів" став Павло Павлов, який вважає себе активістом, є головою громадського об’єднання "Доста" і постійним учасником локальних скандалів. Йде Павлов на вибори по округу №70, про що днями сам і повідомив.

Про передвиборчу програму кандидатові думати і не треба, бо вся його бурхлива діяльність в області - суцільні гасла, заклики і обіцянки. Павлов береться за будь-яку "роботу". Він може і "боротися" проти вирубки лісу, і влаштовувати протести з перекриттям доріг, був активним учасником акцій "євробляхерів". Список так званих досягнень Павлова можна продовжувати, але їх об’єднує одне – сумнівна репутація активіста. Тому і потужної підтримки усі починання Павлова не мають. Скандальність приводила Павлова і до суду. До прикладу, у лютому в Ужгородському міськрайонному суді слідчий прокурор клопотав про цілодобовий домашній арешт підозрюваному. Павла Павлова звинували у вчиненні злочину середньої тяжкості — нанесенні ушкоджень інженеру облавтодору Йосипу Сабо та перешкоджанні роботі поліцейських. Інцидент стався 31 січня, коли півсотні обурених станом закарпатських автошляхів водіїв, серед яких з’явився і Павлов, прийшли вимагати ремонту до керівника Служби автомобільних доріг області.

Та цей епізод з біографії Павлова є незначним у порівнянні з іншими справами, у яких він фігурує. Найгучнішим скандалом, у якому був "замішаний" Павло Павлов, є смертельна ДТП, скоєна ще у 2017 році. Тоді, 5 грудня, поліцейські отримали повідомлення від мешканця села Оноківці про те, що на об'їзній дорозі в Ужгороді сталася дорожньо-транспортна пригода. Як встановили поліцейські, водій автомобіля скоїв наїзд на 59-річного чоловіка. Внаслідок отриманих травм пішохід помер. Винуватець аварії зник з місця пригоди. У скоєнні ДТП підозрюється власник автомобіля "Skoda" сірого кольору на іноземній реєстрації, можливо, без правого дзеркала. Поліція просила свідків аварії відгукнутися. І закарпатський сегмент соцмережі "Фейсбук" тоді обговорював, що аварію скоїв саме Павло Павлов. Вже наступного дня, 6 грудня, стало відомо, що в селищі Великий Березний на вулиці Верховинській, згоріла автівка "Шкода Октавія" польської реєстрації. І належала вона саме Павлу Павлову. Це було підтверджено виданню "Закарпаття онлайн" у правоохоронних органах. У мережі користувачі продовжували наполягали на тому, що саме Павлов на своїй "Шкоді" іноземної реєстрації і скоїв вказане ДТП, а потім спалив автомобіль.

А ще раніше, у липні, про Павлова згадували, як про учасника конфлікту у Порошкові Мукачівського району. Там він начебто боровся проти незаконної вирубки лісу, а згодом на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав, що на них з товаришами напали. Про причини протистояння Павлов не повідомляв. Згодом у соцмережах Павлова звинуватили у бажанні взяти під особистий контроль рубки лісу. Після того, як на фоні цього питання виник конфлікт з місцевими, а Павлов начебто побив одного з них, жителі Порошкова збіглись на захист односельця. Тоді Павлов почав стягувати "своїх". І подібних епізодів у біографії Павла Павлова немало.

Намір йти у парламент особливо нікого і не здивував. Скандальний персонаж часто робить гучні заяви, які розходяться з реальністю. Та навіть якщо Павлов таки почне передвиборчу боротьбу, округ, по якому він балотуватиметься, має свої "правила гри". І не менш скандальні, ніж сам Павлов.

Читайте також: Округ №70: Закарпатський майстер-клас як "кинути" і Балогу, і Тимошенко

Округ №70 – найбільший з шести округів на Закарпатті. П'ять різних районів і частина шостого зумовлюють результати виборчих перегонів, які дуже часто категорично не сходяться з прогнозами навіть найвідоміших місцевих політологів та соціологів. Центр округу - Свалява та Свалявський район.

Цікавими і показовими були парламентські вибори на окрузі у 2012 році. Тоді тут перемогу пророкували затятому "тимошенківцю" Олександрові Кеменяшу. Він уже перемагав на окрузі у 2002-му, мав підтримку на той час вагомої фігури у закарпатській політиці – Віктора Балоги. Але, попри всі прогнози, на окрузі переміг Михайло Ланьо – колишній бізнес-партнер та політичний однодумець Балоги. До 2012 року Ланьо був депутатом обласної ради від балогівського політичного проекту "Єдиний центр", проте потім зі скандалом полишив ряди фракції ЄЦ. Його новим політичним дахом стала "Партія регіонів". І, як засвідчили вибори-2012, "дах" виявився надійним: Ланьо переміг, майже вдвічі випередивши кандидата від "Батьківщини" та "Єдиного Центру" Кеменяша. Регіонал здобув перемогу в усіх шести районах, які входили до 70-го округу: за Ланя проголосували 60,73% виборців, за Кеменяша – 35,56%.

Тоді неодноразово лунали заяви, що Партія регіонів буквально "купила" перемогу Ланя, щедро роздаючи за свого кандидата по 200 гривень. З того часу Ланьо на окрузі став "своїм"кандидатом і вже за два роки, на виборах 2014 року, повторив успіх. На тодішніх виборах "Батьківщина" вже навіть не ввійшла до першої трійки, набравши всього 6,55% голосів. Незаперечну перемогу отримав "Народний фронт" з 31,41% голосів. Далі – БПП, за який віддали голоси 23,9%.

Що стосується мажоритарників, то цього разу конкурентом самовисуванцеві Михайлові Ланю став представник "Батьківщини" лікар Іван Курах. Він набрав на 7,5% менше від переможця, і за тієї ситуації це був досить високий результат. А переміг із результатом 34,5% голосів Ланьо. Про його методи і куплену перемогу говорилося знову ж таки немало, але на кінцевий результат не вплинуло - Ланьо вчергове став народним депутатом.

Тож округ, де збирається перемагати Павло Павлов має теж свою неоднозначну історію. Як спрацює комбінація "скандальностей" невідомо, та все ж є надія, що закарпатці не поведуться на голослівні заяви кандидата, або ж не продаватимуть свої голоси. Зрештою, за останні п’ять років у свідомості багатьох українців все ж зміни у сприйнятті "добре-погано". У той же час, як показує практика, прогнозувати результати виборів у країні зараз – справа невдячна.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme