ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Парламент ухвалив закон про правовий статус ОУН та УПА

Депутати підтримали у першому читанні та в цілому законопроект № 2538-1 "Про правовий статус та вшанування пам'яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті"
Depo.
9 квітня 2015 14:11
ФОТО: depo.ua
Парламент ухвалив закон про правовий статус ОУН та УПА
Парламент ухвалив закон про правовий статус ОУН та УПА

За таке рішення проголосував 271 народний обранець, пише Закарпаття depo.ua

Автором законопроекту є депутат фракції Радикальної партії Олега Ляшка Юрій Шухевич, син командувача УПА Романа Шухевича.

"Згідно з законом, всі особи, які брали участь у боротьбі - парамілітарній, політичній, у структурах та організаціях, визнаються борцями за волю та незалежність України", - заявив автор законопроекту.

Згідно з повідомленням, закон охопить усіх, хто брав учать у визволенні України ще до Першої світової війни, Легіон Українських січових стрільців, Центральну раду та всі її органи, армію ЗУНР, Гетьманату, повстанські загони на Наддніпрянщині, Карпатську Січ та Українську повстанську армію (УПА), а також політичні структури - Організацію українських націоналістів (ОУН), Українську Гельсінську спілку тощо.

Також вперше на законодавчому рівні закону визнається факт агресії Радянської Росії проти України в 1917-1920 роках, окупацію та анексію Радянською Росією території України.

Згідно з пояснювальною запискою, цей правовий акт передусім спрямований на визначення правового статусу осіб, які брали участь у боротьбі за незалежність України у ХХ столітті.