UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Озоновий шар відновився настільки, що допомагає у боротьбі зі зміною клімату, – науковці

Озоновий шар над Антарктикою відновився і може захистити частину Землі від глобального потепління

Озоновий шар над Антарктикою настільки відновився, що може більш ефективно захищати від глобального потепління південну півкулю, пише Depo.Закарпаття з посиланням на "ТСН".

Науковці виявили, що озоновий шар, який захищає планету від сонячного ультрафіолету, над Антарктичним регіоном аж до Австралії "виснажився" ще у 1970-х роках. Коли цей шар став тоншим, більше живих організмів, зокрема й людей, почали відчувати шкідливий вплив більш інтенсивного сонячного випромінювання. Зокрема, це вилилось у збільшенні захворюваності на рак.

Зараз озоновий шар відновився настільки, що допомагає у боротьбі зі зміною клімату, про це пише Express.

Виснаження озонового шару вплинуло на реактивні потоки - швидкі повітряні потоки на значній висоті - штовхаючи їх вниз, порушилися структури опадів та океанські течії, що завдало шкоди делікатній екосистемі планети. Наприклад, опускання швидкісних потоків збільшувало ризик посух по всій Австралії, але якщо озоновий шар повністю відновиться, чого поки що не сталося, то дощі над Австралією можуть повернутися.

Читайте також: Науковці змоделювали новий вигляд чорної діри

Але відновлення озону пізніше дозволить швидкісному потоку над Антарктикою піднятися вище в атмосферу, це випливає з комп’ютерного моделювання, яке провели в університеті Колорадо.

Втім, вчені зазначають, що нинішнє відновлення озонового слою може бути тимчасовим, і викиди парникового газу або інші шкідливі для атмосфери речовини зведуть цей тимчасовий ефект нанівець. 

Нагадаємо, що канадські вчені вважають, що ефективно знищувати пластикові відходи можуть личинки так званої великої воскової молі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"