UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Озеленення планети сповільнює глобальне потепління, – вчені NASA

Вчені з NASA заявляють, що Земля нагрівалась би ще швидше, ніж це відбувається зараз — якби не посилення росту рослин

Озеленення планети сповільнює глобальне…

Науковці встановили, що світ зеленіший, ніж був на початку 1980-х років. І оновлені карти демонструють, що тенденція триває, пише Depo.Закарпатт яз посиланням на texty.org.ua.. На думку дослідників, серед наслідків є певне сповільнення глобального потепління.

В останні роки найбільший приріст рослинності зафіксовано в Індії та Китаї: там інтенсивніше вирощують сільськогосподарські рослини, а уряди зосередилися на тому, аби зберігати і навіть розширювати лісові площі. Окрім цього, зеленішими стали також північні й арктичні регіони — це, як не парадоксально, результат саме потепління.

Використовуючи дані супутників вченим вдалось визначити причини та наслідки глобального "озеленення". Серед ключових результатів: зростання рівня СО2 в атмосфері, що у свою чергу стимулює фотосинтез та ріст рослин. З

а прогнозами вчених, надалі рослинність споживатиме частину вуглекислого газу і при цьому виконуватиме функцію листової транспірації. А це певною мірою робить повітря прохолоднішим.

Науковці вважають, що глобальне "озеленення" з 1980-х років могло зменшити глобальне потепління на 0.2-0.25°С. Іншими словами, світ був би ще теплішим, якби не побільшало рослинності.

"Іронічно, що ті самі викиди вуглецю, які відповідають за шкідливі зміни клімату — також підживлюють ріст рослин. А це, своєю чергою робить глобальне потепління дещо помірнішим", — зауважив Jarle Bjerke з Норвезького інституту досліджень природи.

Згідно з кліматичними моделями, майбутнє виглядає ще зеленішим. "Це озеленення та пов'язане з ним зниження температури принесуть користь. Але щоб наша планета й далі залишалася придатною для життя, все одно потрібно зменшити вуглецеві викиди в атмосферу", — додає Shilong Piao з університету Пекіна.

Нагадаємо, що вчені прогнозують виникнення величезних "зон смерті" в Світовому океані.

Також агадаємо, дослідники стверджують, що за останні 20 років планета стала "зеленішою".

Читайте також: Вчені встановили, що природні викиди в атмосферу більш небезпечні ніж вважалося раніше

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"