UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Отруйні павуки Закарпаття: Як розпізнати і що робити при укусі

Такі красиві і різнокольорові, проте часом небезпечні павуки і на території України. Зміни клімату вносять корективи у різноманіття української як флори, так і фауни. Через те, що клімат з року у рік стає теплішим, у нашій країні можна зустріти навіть екзотичних комах та тварин – не виключення і павуки

Журналіст регіональної редакції Depo.Закарпаття
Отруйні павуки Закарпаття: Як розпізнати…

Україна розташована досить далеко від Африки, проте літо часом нагадує африканське – від спеки під 40 градусів хочеться сховатися куди подалі. Такий клімат дуже навіть сприятливий для екзотичних павуків. Часом вони потрапляють до України із фруктами та овочами, що привозять із південних держав. Оскільки зими в Україні теж стають все теплішими, то павуки, що прибули з африканських країн, навіть мають шанс перезимувати і дати потомство, що буде розповсюджуватися в Україні і все краще тут акліматизовуватися.

У нас все частіше можна побачити такого павука як тарантул. Якось мешканець Глухова натрапив на цього павука у своєму городі та опублікував пост з надією знайти "пухнастику" господаря.

Отруйні павуки Закарпаття

Водяться тарантули і на Закарпатті. Ці комахи належать до родини павуків-вовків. Їхня отрута може бути небезпечною для людей. Також довіри не викликають їхні розміри. Він найбільший на території Україні – до чотирьох сантиметрів. Багато хто, побачивши його прагне дременути куди подалі.

На Закарпатті можна натрапити на підвид тарантула південноросійського. У народі його називають – мизгир. Живе у глибоких – до 60 см норах. Ці комахи спокійні, проте можуть постояти за себе, коли їх потурбувати. Після укусу мизгира може виникнути свербіж, біль та почервоніння. Хоча отрута цього павука, не є смертельною, проте краще його обходити стороною, особливо дітям.

На Закарпатті мизгира знайшов якось закарпатський журналіст Алекс Брут. Чоловік вирішив зробити вдома побілку і натрапив вдома на цього екзота. Вдалося вияснити і його наукову назву - Hogna radiata. Цей павук зазвичай мешкає у Південній Африці та Середземномор’ї та зі зміною клімату вочевидь вирішив емігрувати до сонячного Закарпаття.

павуки Закарпаття

Фото: Алекс Брут/Facebook

Аргіопа тигрова

Має також назви Брюнніха або ж павук-оса. Один із найяскравіших павуків, яких можна зустріти на Закарпатті. Його чорно-жовте забарвлення помітне здалеку і викликає інтерес. Часто думають, що це екзотичний павук, проте він досить поширений в Україні.  Дорослі самки мають розмір від 1 до 2,2 см, натомість самці значно менші – до 5—8 мм. Серед самиць агріопи поширений канібалізм.

Зустріти павука-осу можна на галявинах, луках із високою рослинністю. Часто таких павуків помічають в Ужгороді та Хусті. Немає їх у гірській місцевості. Отрута агріопи не є смертельною для людей, проте укус приємним не назвеш. Він буває досить болючим і біль може тривати до трьох днів. Від цього павука варто остерігати малих дітей, які можуть зацікавитися його строкатим забарвленням.

павук Аргіопа тигрова

Павук жовтий

Поширений у Центральній та Східній Європі, а також – в Азії. Зі зміною клімату його зустрічають усе північніше. В Україні на цього павука можна натрапити у степовій зоні та на Закарпатті.

Ці павуки невеликі. Максимум досягають 15 міліметрів у довжину. Мають примітне забарвлення – жовтий тулуб та червону голову. Також  відрізняються від інших – масивними щелепами, або ж як їх ще називають у народі "червоними зубами".

Цього отруйного павука не варто підпускати надто близько. Його укус нагадує укус оси, проте він більш болючий. У результаті може розвинутися некроз тканин. Також може виникнути нудота, загальне нездужання, лихоманка та порушення роботи дихальної системи. Якщо потерпілому не надати медичну допомогу, то симптоми можуть зберігатися до трьох днів.

Зустріти павука жовтого можна у сухостої та у рослинах, скручених у трубочку. Оселю павука можна розпізнати по трубкоподібній формі. Фахівці стверджують, що жовтих павуків приваблює запах бензину, тож вони можуть жити навіть під паливною системою авто. Так ці комахи і мігрують.

павук жовтий

Що робити при укусі отруйного павука

Якщо розвиваються серйозні симптоми, то одразу треба викликати швидку допомогу. До приїзду медиків варто зробити:

  • якщо є можливість, то роздивитися павука чи зробити фото/відео, щоб можна було його розпізнати і медики знали з чим мають справу;
  • якщо комаха вкусила за кінцівку, її потрібно знерухомити;
  • з ушкодженої ділянки зняти одяг, взуття та прикраси;
  • на місце укусу накласти чисту пов’язку;
  • дати постраждалому випити води чи чаю – пити невеликими порціями;
  • якщо поруч є аптечка, то дати засіб проти алергії.

Попри те, що є певні види отруйних павуків, проте фахівці не радять їх убивати. Звісно, якщо вони не нападають чи кусають. Проте, як і більшість живих істот, вони роблять це, щоб зберегти власне життя чи потомство. Павуки вносять свій вклад у розвиток екосистеми – знищують комах, що розносять хвороби. Вони споконвіків живуть поруч з людьми і варто їх просто не турбувати.

Читайте також: Найрідкісніші тварини та птахи Карпат: Скільки їх залишилося та чи можливо побачити

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme