UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

ОПОРА розповіла про те, як держсекретар Угорщини агітував на Закарпатті

Протягом 8-9 жовтня Державний секретар Угорщини з питань національної політики Янош Арпад Потапі під час візиту до Закарпаття агітував на користь політичної партії "КМКС "Партія угорців України"

ОПОРА розповіла про те, як держсекретар…

Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала низку фактів, що свідчать про порушення вимог українського законодавства, та звернулась до Міністерства закордонних справ, передає Depo.Закарпаття.

"Виборчий кодекс України прямо забороняє участь іноземців у передвиборній агітації, у тому числі шляхом журналістської діяльності чи у формі участі у концертах, виставах, спортивних змаганнях, інших публічних заходах, що проводяться на підтримку чи за підтримки кандидата (кандидатів) чи суб'єкта їх висування", – зазначили в ОПОРІ.

Спостерігачами Громадянської мережі ОПОРА зафіксовано факти, що свідчать про порушення Яношем Арпадом Потапі вимог українського законодавства. Зокрема, на офіційному сайті політичної партії "КМКС "Партія угорців України" 9 жовтня розміщено повідомлення про візит Державного секретаря Угорщини з питань національної політики Яноша Арпада Потапі (Державний секретар в апараті прем'єр-міністра з 2014 р., відповідає за національну політику)  в ужгородську угорськомовну школу. У публікації розмістили цитату Потапі, в якій іноземний політик закликає підтримати "КМКС "Партію угорців України" на місцевих виборах в Україні 25 жовтня 2020 року. 

10 жовтня на сторінці цієї ж партії у фейсбуку розміщено відео із промовою Державного секретаря Угорщини з питань національної політики, в якій теж є заклики до угорців, які живуть на Закарпатті, підтримати на місцевих виборах політсилу "КМКС "Партія угорців України". 

9 жовтня на сайті партії розмістили інформацію про візит Потапі у дитячий садочок у Великому Березному. У матеріалі також подають цитату Державного секретаря Угорщини, де є заклик прийти на вибори 25 жовтня та підтримати угорців, адже це допоможе продовжити вже вдалу співпрацю.

Було зафіксовано ще низку випадків агітації.

Нагадаємо, що МЗС просить правоохоронців дати оцінку діям угорських посадовців, які агітували на Закарпатті.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"