ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Пронизливі фото: Як особливі діти можуть навчити інших слухати казку

Вихованці медико-соціального реабілітаційного центру "Дорога життя" в Ужгороді радіють розфарбованій іграшці і переживають, чи прийде до них Миколай
Depo.
11 грудня 2015 12:00
ФОТО: depo.ua
Пронизливі фото: Як особливі діти можуть навчити інших слухати казку
Пронизливі фото: Як особливі діти можуть навчити інших слухати казку

Нині у центрі - 73 вихованці, 25 з них - молоді люди від 18 років, решта - діти

У центрі вчаться діти і молодь з різними ментальними вадами, різними здібностями та характером. Є такі, що провели тут більшу частину свого життя - кількадесят років. Планувалося, що "Дорога життя" буде опікуватися своїми вихованцями до 35 років, потім - до 40. Сьогодні вже є учні, котрим за 40. У них тут друзі, можливість спілкувати, вчитися, творчо розвиватися.

Один день з життя особливих дітей і дорослих в ужгородському центрі реабілітації - фото 1

Один день з життя особливих дітей і дорослих в ужгородському центрі реабілітації - фото 2

Творчість - це те, що захоплює у центрі майже всіх без винятку. Останні два роки у центрі зі старшою групою - віком від 18 років  -  творчу реабілітацію проводить молода дівчина Габріела. Вихованці її обожнюють. Під час ранкового чаювання діляться з нею останніми новинами, кажуть, яка вона красива та кличуть щось творити. Хоча, як каже дівчина, іноді потрібно дуже постаратися, щоб зацікавити вихованців.

Один день з життя особливих дітей і дорослих в ужгородському центрі реабілітації - фото 3

Але створювати щось своїми руками учням подобається. У центрі є спеціальне устаткування - тут роблять свічки, мило найрізноманітніших форм та кольорів. Учні ліплять, вишивають, малюють іноді такі речі, що дивуються всі.

Один день з життя особливих дітей і дорослих в ужгородському центрі реабілітації - фото 4

Габріела хвалиться своєю ученицею-тезкою Гобі - каже, що так як вона, підбирати кольори і  вишивати бісером не вміє ніхто. Але своїми роботами Гобі-учениця хвалитися не хоче - їй більше хочеться розповісти про те, як вони допомагала вчора прибирати.

Один день з життя особливих дітей і дорослих в ужгородському центрі реабілітації - фото 5

Уже кілька місяців у центрі діє програма транзитного проживання. Старші вихованці, під наглядом фахівців, живуть безпосередньо у центрі. Мають свої кімнати, кухню, спільну зону. Самі готують, перуть, прибирають.  Молоді люди вчаться самостійності, можуть більше про себе дбати. Вже є результати, розповідає директор центру Олег Кириленко. Нові навики у вихованців помічають і спеціалісти у центрі, і батьки вдома.

Один день з життя особливих дітей і дорослих в ужгородському центрі реабілітації - фото 6

Один день з життя особливих дітей і дорослих в ужгородському центрі реабілітації - фото 7

У групі віком від 8 до 18 років вранці цього дня багато говорили про зиму: дивувалися, чому за вікном ще нема снігу, питалися, чи прийде Миколай у таку погоду та роздивлялися картинки із зображеннями новорічних свят. А потім молоді люди уважно слухали казку про рукавичку. З посторонніми говорити їм не хотілося - щоб не заважали.

Один день з життя особливих дітей і дорослих в ужгородському центрі реабілітації - фото 8

Один день з життя особливих дітей і дорослих в ужгородському центрі реабілітації - фото 9

Один день з життя особливих дітей і дорослих в ужгородському центрі реабілітації - фото 10

Наймолодші були дуже привітні. У них сьогодні відповідальна робота - прикрасити клас. Для цього вони розфарбовують дерев’яні фігурки, які потім почеплять на стіни. Тішаться такому завданню діти неймовірно - показують свої фігурки та намагаються якнайгарніше їх розмалювати.

Один день з життя особливих дітей і дорослих в ужгородському центрі реабілітації - фото 11

Один день з життя особливих дітей і дорослих в ужгородському центрі реабілітації - фото 12

А от восьмирічна Софійка зайнята іншим - дівчинка акуратно переписує слова у зошит. Вона у класі одна з вчителькою. Дітей, які б так само могли з нею вчитися нема - різні діагнози. Вчителька каже, що дитина дуже старанна і розумна. Софійка багато посміхається і показує свій зошит. 

Один день з життя особливих дітей і дорослих в ужгородському центрі реабілітації - фото 13

"Дорога життя" готується до свята, сподівається на диво і не припиняє вірити у власні сили та вселяти іншим любов до життя. 

Фото: Павло Білецький

Читайте також: В Ужгороді у різдвяному містечку допомагатимуть дітям

Більше новин про життя За