ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Серед очільників Закарпаття – безхатченки та ті, хто "живуть на одну зарплату"

Торік найбільше з-поміж чиновників облдержадміністрації заробив директор Департаменту житлово-комунального господарства, а от заступник губернатора офиційно не має ні хати, ні машини
Depo.
6 квітня 2015 16:00
ФОТО: depo.ua
Серед очільників Закарпаття – безхатченки та ті, хто "живуть на одну зарплату"
Серед очільників Закарпаття – безхатченки та ті, хто "живуть на одну зарплату"

Про це свідчать оприлюднені посадовцями декларації про доходи, розміщені на офіційних сайтах облдержадміністрації та облради.

Так, згідно наданих документів, у власності голови Закарпатської ОДА Василя Губаля, окрім скромного "ВАЗ-21150" 2003 року випуску, є два "Мерседеси" 2004 року (на жаль, клас автівок не вказаний, - Авт.) та два легкові автопричепи 2000 та 2001 років випуску. Родина губернатора володіє ще двома "Мерседесами" (2000 та 2004 рр.), "Ладою", мінівеном "Фіат Добло" 2004 року та "Фольцвагеном Поло" 2012 року. Загалом вісім автомобілів на п’ятьох задекларованих членів родини включно з онучкою.

У власності губернатора є дві земельні ділянки загальною площею 1,5 га, будинок в 135 кв.м. та дві будівлі в 541 та 80 кв. м. У родини – ще одна земельна ділянка і більш ніж 1,7 га та будинок 135,4 "квадрати".

Що стосується фінансових статків, то за минулий рік заробітна плата Василя Губаля склала майже 107 тис. грн., ще більше 1 млн. грн. заробили члени його сім’ї – переважно за рахунок підприємницької діяльності. У банках та інших активах родина губернатора тримає більше 3 млн. грн.

Зовсім інакше виглядає декларація заступника закарпатського губернатора Михайла Рівіса. Вона майже стерильна: чиновник не має ні квартири, ні будинку, ні земельних ділянок, ні банківських внесків, ні авто. Річні доходи – лише 127 тисяч гривень на рік, з яких 111 тисяч – зарплата (що більше, ніж у губернатора Губаля) і ще 13 тисяч – материальна допомога. Утримує ж посадовця-безхатченка, вочевидь, його сім’я – дружина та два сини. Родина чоловіка від підприємницької діяльності отримала майже 640 тис. грн., володіє 6-ма земельними ділянками, будинком, квартирою та трьома недешевими позашляховиками.

Серед декларацій начальників управлінь привертає увагу звіт директора Департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Закарпатської облдержадміністрації Василя Пригари. До жовтня 2014-го пан Пригара працював заступником директора Закарпатської філії ДП "Укрдержбудекспертиза" і торік заробив найбільше з-поміж інших чиновників ОДА. Зокрема заробітної плати Василь Пригара отримав 198 тис. грн, ще 98, 7 тис. грн. становив його дохід від підприємницької діяльності. Також він отримав 6 600 гривень матеріальної допомоги та 30 тисяч гривень інших доходів.

Та попри такі доходи у власності чиновника немає ні будинку, ні квартири. У членів сім’ї житла теж немає, є лише будівля площею 64,5 кв.м, віднесена до категорії "інше нерухоме майно". З транспорту у власності Пригари є вантажний фургон 1995 року випуску та "Мітцубісі" 2007 року випуску.

Керівництво обласної ради, як свідчать декларації, живе дещо "заможніше" за колег з обладміністрації – принаймні, їм є, де ночувати. Так, голова облради Володимир Чубірко володіє двома земельними ділянками, двома будинками, двома квартирами, одну з яких було придбано за 100 тис. грн. Також у власності декларанта є інше нерухоме майно площею більш 600 кв. м.

Їздить пан Чубірко на двох "Мерседесах" 2008-го та 2011-го років випуску. Сукупний дохід голови облради склав 190 тис. грн., з яких заробітна плата – 90 тис. грн. На рахунках у банках – трохи більше 362 тис. грн. Члени родини голови облради від підприємницької діяльності отримали прибуток майже 278 тис. грн. Також вони володіють престижним автомобілем "Лексус" 2013-го р.

Перший заступник голови облради Михайло Попович отримав цю посаду лише в листопаді минулого року. До цього він працював керуючим справами виконавчого апарату облради. І за рік отримав більше 136 тис. грн. доходу, в тому числі і майже 20 тис. матеріальної допомоги. У власності Поповича є квартира в Ужгороді площею 73 кв. м та земельна ділянка в скромні 11 сотин в Ужгородському районі. На депозиті у банківській установі у посадовця теж не так вже й багато: дещо більше за 65 тисяч гривень.