ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Скоро перше вересня: Урядники Закарпаття кажуть, що все "під контролем"

За словами чиновників із департаменту освіти та науки, навчальні заклади області готові діяти по-новому

Depo.
30 серпня 2017 09:20
ФОТО: depo.ua

На Закарпатті функціонують 665 загальноосвітніх шкіл, які з початку нового навчального року працюватимуть за "новими правилами" в освіті, а деякі долучаться до основних новацій.

До прикладу, 4 школи області зі 100 обраних по всій Україні стали учасниками експерименту "Реалізація інтегрованого підходу в початковій освіті в контексті концепції нової української школи". Загалом 216 учнів першого класу та 8 педагогів стануть першопрохідцями у реалізації нового стандарту реформи. За кошти обласного бюджету для цих восьми класів придбано пріоритетні засоби навчання на суму понад 400 тисяч гривень.

"Це експеримент для учнів перших класів. Всього на Закарпатті за цілком новою системою із абсолютно новаційними підходами до навчання та викладання навчатимуться учні восьми класів. Загалом це 216 цьогорічних першокласників. Для цих класів були цілком змінені навчальні плани та підходи, закуплено купу необхідних матеріально-иехнічних матеріалів. Вчителі, які працюватимуть у цих класах пройшли навчальні курси та отримали необхідні сертифікати", - зазначила під час зустрічі з журналістами директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Ганна Сопкова.

Участь в експерименті візьмуть Ужгородська загальноосвітня школа I-III ступенів №8 Ужгородської міської ради, Ганичівська загальноосвітня школа, Чинадіївська та Міжгірська школи №1. А вже з 1-го вересня 2018 року такі умови мають бути створені для всіх першокласників, оскільки розпочнеться І етап упровадження "Нової української школи".

Крім того,новий навчальний рік починається з новими підручниками для 9 класу.За станом на 29 серпня в область доставлено 176 тис.примірників підручників із 324 тис.замовлених,що становить 54,4%.

Що стосується закриття шкіл, то, як зауважила урядниця, за останній рік в області не ліквідували жодної школи. Проте цьогоріч планують при 3 призупинити функціонування кількох навчальні заклади через відсутність у них учнів.

"Не передбачається закриття жодної школи в Закарпатській області, можливе лише призупинення функціонування закладу на певний період через відсутність контингенту учнів. Всього таких навчальних закладів 3 по всій області", – сказала Сопкова.

Не оминула чиновниця й питання дошкільних закладів, яких в області наразі працюють 592, з яких 91 – це НВК. Діток, які виховуються в дошкільних навчальних закладах, понад 49 тисяч. В Мукачеві маємо стовідсоткове охоплення дошкільнят (три-п'ять років), в Ужгороді 97,2 відсотки. На Великоберезнянщині та Рахівщині ці показники найнижчі – 42 та 52 відсотки відповідно.

З нового навчального року в області збільшиться кількість інклюзивних класів. Зокрема, в Мукачеві для реалізації права на рівний доступ до якісної освіти дітей із особливими освітніми потребами до інклюзивної освіти долучать додатково 35 дітей ЗНЗ та 10 дітей дошкільного віку. Крім того, відкриття логопедичної групи у дошкільному підрозділі НВК № 10 міста дасть можливість охопити корекційним навчанням дітей 4-5 річного віку з важким та середнім рівнем порушення розвитку мовлення.

Щодо професійно-технічної освіти, то робітничі професії у 16 професійно-технічних навчальних закладах у цьому навчальному році здобуватимуть біля 7 тисяч учнів.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття