Нобелівський комітет "зробив" Івана Франка громадянином Росії

На офіційному сайті Нобелівського комітету український поет, письменник і вчений Іван Франко позначений громадянином Російської Федерації

Нобелівський комітет "зробив" Івана Фран…

Про це йдеться на офіційному сайті Нобелівського комітету, пише Depo.Закарпаття з посиланням на "ДС".

Відзначимо, Франко був номінантом на Нобелівську премію з літератури, проте не отримав її через відсутність солідарної підтримки серед українського суспільства, а також через передчасну смерть.

Однак Франко ніколи не був громадянином ні Російської імперії, ні Російської Федерації. Він народився в Австрійській імперії (яка існувала в 1804-1867 рр.), а помер в Австро-Угорщині (час її існування – 1867-1918 рр.). 

Франко дійсно відвідував українські території, які перебували під окупацією Російської імперії – зокрема, він був в Києві і Одесі. Також він жив під російською окупацією в захопленому царськими військами під час Першої світової війни Львові (в 1914-1915 рр.).

Таким чином, країна Івана Франка не повинна бути позначена як RUSSIAN FEDERATION (RU) now UKRAINE (UA), а скоріше AUSTRIA (AT) now UKRAINE (UA).

Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка виступив з ініціативою офіційного звернення до Нобелівського комітету з вимогою виправити помилку.

Нагадаємо, Нобелівську премію з літератури за 2018 рік отримала польська письменниця українського походження Ольга Токарчук

Також нагадаємо, що українців хочуть змусити більше читати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"