ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Німецьке великоднє дерево переїхало до Мукачева (ФОТОФАКТ)

У неділю, 19 квітня, в Мукачеві прикрасили писанками дерево, яке знаходиться в міському екологічному центрі
Depo.
20 квітня 2015 07:49
ФОТО: depo.ua
Німецьке великоднє дерево переїхало до Мукачева (ФОТОФАКТ)
Німецьке великоднє дерево переїхало до Мукачева (ФОТОФАКТ)

Ідею - перетворити звичайне дерево на писанкове - придумала ініціативна група разом з благодійним фондом «Віта Долче». Надихнув мукачівців дідусь з Німеччини на ім'я Волкер Крафт, який з 1965 року прикрашає до Великодня у своєму садочку фамільну яблуньку, пише Закарпаття depo.ua.

Традиція стала цікавим видовищем для туристів, які їдуть у садибу пана Крафта, аби побачити це пасхальне диво. Адже дідусь розвішує на дереві приблизно 10 000 розфарбованих яскравих яєць. А ось цього року чарівне дерево вбрали востаннє - пану Крафту вже 80 років, і він не може підтримувати традицію.

Мукачівці вирішили іі продовжити. Більше того - було вирішено мукачівське пасхальне дерево прикрасити, сфотографувати та вислати фото відомому німцю разом з запрошенням у Мукачево.

Дерево прикрашали в еко-центрі. Вибрали абрикосу, яка цього року підмерзала і не розквітла. Мешканці міста принесли свої писанки до еко-центру. Священик окропив святою водою писанки і дерево, яке вирішили прикрасити.

До заходу приєдналися військові, яким довірили почесну місію - чіпляти писанки на гілки. Вийшло не просто великоднє дерево, а справжнє дерево миру.
Авторам кращих писанок, яке відібрало «народне» журі, вручили призи, а діточкам влаштували свято за участю аніматорів.

Дерево вийшло славним, хоча на ньому не 10 000, а всього близько 500 писанок. Керівники екоцентру кажуть, що прикрашати це дерево можна протягом року.

До речі, чарівне дерево має виконати ще одну місію. Місцеві депутати на сесії вирішили закрити екоцентр, де зібрані унікальні дерева та рослини, бо хочуть заощадити бюджетні гроші. Громадськість міста з цим рішенням не погоджується, то ж битва за екоцентр у Мукачеві триває і в такий спосіб.