Нічого страшного: Закарпатцям розповіли, як вберегтись від коронавірусу

Більшість інфекційних лікарень, в тому числі Закарпатська обласна, до зустрічі з такою інфекцією готувалися

Нічого страшного: Закарпатцям розповіли,…

Про це повідомляє пресцентр Закарпатської ОДА, пише Depo.Закарпаття.

За словами директора КНП "Обласна клінічна інфекційна лікарня" Закарпатської облради Михайла Поляка, коронавірусна інфекція – така ж як і інші гострі респіраторні вірусні інфекції, грип. "Нічого страшного тут немає. Просто треба запам’ятати, що, перш за все, потрібно дбати про особисту гігієну", - каже лікар і додає, що COVID-2019 – це гостра респіраторна вірусна інфекція, яка передається повітряно-краплинним або контактним шляхами.

Деякі симптоми можуть змінюватися залежно від шляху ураження людини. Якщо вона заразилася повітряно-краплинним, то буде покашлювання, нежить, підвищення температури, задишка. Якщо ж контактним шляхом заразилася, то окрім вже перерахованих симптомів, може бути ще й діарея. На ці основні симптоми слід звертати увагу, особливо людям, які відвідували уражені країни чи контактували з людьми, які повернулися з регіонів, де зафіксовано це захворювання.

Як зазначає Поляк, спеціального лікування від коронавірусу наразі немає і вакцини теж немає. "Лікування – симптоматичне. Більшість інфекційних лікарень, в тому числі наша обласна, до зустрічі з такою інфекцією готувалися. У нас є спеціальні бокси не тільки для такої інфекції, як коронавірус, а для будь-якого особливо небезпечного інфекційного захворювання. Є захисні костюми, вчора поповнили запас респіраторів. Ми готові прийняти хворих з такою інфекцією", - запевняє директор "інфекційки".

Читайте також: "Коронавірусний переполох": Як Закарпаття підготувалось до зустрічі страшної хвороби

Поляк нагадує, що в лікарні є відділення інтенсивної терапії, в якому є апарати штучної вентиляції легень. "Маємо централізовану подачу кисню, переносні кисневі концентратори, які можемо доставити в будь-яку палату чи бокс для лікування таких хворих. Окрім того, маємо в достатній кількості дизрозчини, розчини для дезінфекції, дезінтоксикації, запас антибіотиків (якщо будуть бактеріальні ускладнення). Ще раз хочу наголосити: є прості правила за допомогою яких можна захиститися кожній людині", - наголошує лікар.

Медичні працівники – це зовсім інша сфера. Учора видано новий наказ МОЗ "Про затвердження та впровадження стандартів медичної допомоги при коронавірусній інфекції" в якому розписано все, що повинні робити лікарі при контакті з таким хворим, як розпочинати його лікувати, розмістити тощо. Також з’явилося онлайн-навчання для лікарів, тож кожен охочий може у зручний для себе час оволодіти методами профілактики і лікування коронавірусу. МОЗ останнім часом багато чого робить, щоб захистити населення і медичних працівників від цієї інфекції.

Нагадаємо, що на закарпатських кордонах продовжують міряти температуру у подорожувальників.

Також нагадаємо, який вигляд має коронавірус під мікроскопом.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme