UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Без проїдання, але і без розвитку: Бюджетом-2018 закарпатці лататимуть дірки, - Рівіс

Голова Закарпатської облради Михайло Рівіс вважає бюджет області на 2018 рік бюджетом виживання

Без проїдання, але і без розвитку: Бюдже…

Про це Depo.Закарпаття інформує прес-служба облради.

Михайло Рівіс вважає прийнятий на 2018 рік бюджет бюджетом виживання.

"Розпочаті об'єкти мусимо завершити, але сумніваюся, що нове будуватимемо. Це буде латання дірок", - сказав голова облради.

Він також відзначає суттєву підтримку держав-сусідів, які допомагають закарпатцям.

"Нам, до речі, допомагають не тільки Чехія й Угорщина. Ми відродили зв'язки з Верхньою Франконією (Німеччина), наші лікарі там пройшли курси по психологічній реабілітації воїнів АТО. Ще спробуємо поставити сонячні батареї на одному з водоканалів краю, щоб здешевити подачу води для людей. Цей грант сягає півмільйона євро, якщо все буде добре, наступного року реалізуємо його.

Крім того, з Програмою розвитку ООН ми перепідписали рамкову угоду. З її допомогою ОСББ утепляли багатоквартирні будинки, міняли вікна, стріхи тощо. Цей проект продовжили ще на 5 років. А в деяких селах вулиці освітлюють за допомогою сонячних колекторів тощо", - розповів Рівіс.

За його словами, асоціація "Єврорегіон Карпати" планує реставрувати дві дерев'яні церкви Закарпаття. Вже відкрите фінансування в 250 тис. євро, й у 2018-му в Колочаві побудують амфітеатр.

"Ми, до речі, відродили представництво офісу "ЄК" в області, в січні заплановане відкриття. Висунуто ідею розробки макростратегії розвитку Карпат, яку подали на Кабмін. Ось, до прикладу, як це працює у Славську, де передбачено зведення ще одного великого курорту. Львів'яни пропонують відродити 12 км лісової дороги, що напряму зв'язуватиме це містечко з Міжгір'ям, – аби своїм гостям-лижникам показати щось цікавеньке на За­карпатті. На "Єврорегіон Карпати" Львівська область щорічно виділяє 2 млн грн, внесок нашої облради в 2017-му – 80 тис. грн. Але то вже окупилося в десятки разів, бо завдяки цьому проекту матимемо в сесійній залі лінгафонне обладнання вартістю десь 20 тис. євро й пересувну сцену для проведення фестивалів. Я вже не кажу, що в нас не було нормальних контактів із польськими колегами", - зазначив Рівіс.

Нагадаємо, найбільшим позитивом 2017-го Рівіс вважає те, що вперше за роки незалежності України на Закарпатті почали масштабно ремонтувати дороги.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme