ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кращі медики Закарпаття "тікають" працювати за кордон (ВІДЕО)

Тим часом, в області не вистачає сімейних лікарів та анестезіологів, для них є вільні аж 70 вакансій
Depo.
29 травня 2015 15:40
ФОТО: depo.ua
Кращі медики Закарпаття "тікають" працювати за кордон (ВІДЕО)
Кращі медики Закарпаття "тікають" працювати за кордон (ВІДЕО)

Спочатку ті, хто закінчує інтернатуру мають відпрацювати 3 роки за державним направленням. Їх можуть перекинути у будь-який населений пункт України. У студентів-контрактників ситуація простіша, вони можуть самі обирати, де проходити інтернатуру, пише Закарпаття.depo.ua.

Лікарів в області насправді не вистачає. 30% мед-працівників - це пенсіонери. Найбільша потреба в сімейних лікарях та анестезіологах, для них вільні в області аж 70 вакансій. Та працювати за зарплату в 1200 грн молодь не хоче.

Найрозумніші "тікають" за кордон. Там, кажуть, зарплата вища і працювати комфортніше. В Угорщині, до прикладу, аби заохотити медиків працювати в сільській місцевості громада сама виділяє помешкання та ще й доплачує лікарю.

В обласному департаменті охорони здоров'я повідомляють, що найбільше лікарів виїжджає з Берегівського району. Минулого місяця звідти на роботу до Угорщини поїхало 19 лікарів, а за останні три місяці - понад 60. Вирішити цю проблему, кажуть чиновники можна тільки дієвими реформами, зокрема, обіцяною страховою медициною. Але в цьому питанні країна фактично тупцює на місці.

Поки чиновники знайшли один тільки вихід - просити представників Мінохорони здоров'я залишити випускників УжНУ на відпрацювання в Закарпатті, аби хоч якось зменшити дефіцит мед- персоналу.