ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Навіщо дівчатам 12 листопада треба скуштувати зайчатину і як це стосується кавалерів

Снігур засвистів 12 листопада - скоро настане зима, і вдарять морози

Depo.
12 листопада 2017 07:00
ФОТО: depo.ua

У народі 12 листопада називали Синичкиним святом або святом мисливців. 12 листопада обов'язково потрібно було виїхати на першу порошу, щоб убити хоча б одного зайця - тоді в наступному році постійно будеш повертатися з видобутком. Першого зайця мисливці зазвичай називали іменинником. Раділи, якщо вдавалося його зловити - тоді весь рік обіцяв бути дуже успішним.

11 листопада у народі був відомий як день пастухів і овчаров, а 12 листопада відзначали свято рибалок і мисливців. У північних областях саме зараз вони вирушали на зимовий промисел. З цієї причини їм влаштовували пишні проводи і застосовували різноманітні обряди, які, як вважалося, допоможуть привернути удачу.

У мисливців існував звичай домовлятися з лісовиком про те, щоб той не заплутав сліди в лісі і допоміг отримати більше дичини, а також захистив людей від небезпеки (особливо, від диких тварин). Так, мисливець обіцяв дідька, що буде вести себе чемно: не бити звіра дуже багато, не витоптувати траву, чагарники не ламати, не чіпати звірів з дитинчатами. Якщо ж обіцянки не виконувалися, то лісовик сердився і міг людини покарати: заплутати сліди, залякати, напустити лихоманку, відшмагати гілками по обличчю і т. д.

У православній церкві 12 листопада вшановують пам'ять мученика єпископа Егейського Зиновія і мучениці Зіновії, яка припадала йому сестрою. Обидва мученика народилися в благочестивій сім'ї приблизно в III столітті на території Каппадокії. Вони рано залишилися сиротами. Вирішивши роздати свою спадщину бідним людям, вони присвятили себе Богові. В нагороду Зіновій отримав дар чудотворення і з допомогою молитви став зціляти хворих. В результаті, про це дізналися мешканці міста і обрали Зиновія єпископом. Однак коли влада зосередилась в руках імператора Діоклетіана, почалися масові переслідування прихильників християнської віри. Це призвело до того, що Зиновія заарештували і стали вимагати відмовитися від Христа. Однак Зіновій у своїх переконаннях залишився непохитний, за що був підданий численних тортур. Дізнавшись про це, Зиновія сама з'явилася на суд, в результаті чого, її стратили разом з братом.

Народні прикмети на 12 листопада

Заєць дорогу перебіг - до невдачі в справах

Побачити зграю вовків 12 листопада - бути війні, мору або іншому великому горю

Якщо підгодувати птахів - це призведе до удачі у всьому

Багато синиць біля будинку - прикмета, що скоро настануть холоди

Снігур засвистів 12 листопада - скоро настане зима, і вдарять морози

Якщо людина народилася 12 листопада, то його талісманом є хризоліт. Іменинник за характером чистий вдачею і дуже лагідний

Синиця у двір залетіла - це щасливий знак

Вовки зібралися в зграї 12 листопада - наступний рік обіцяє бути голодним

Сніг 12 листопада випав у вигляді дрібної крупи - чекай сильних мороз

Багато синиць з'явилося - скоро буде похолодання

Синиці клюють кору з дерев - скоро встановиться дощова і сира погода

Синиці з раннього ранку співають - чекай морозу вночі

Мисливець в цей день зловив зайця, а рибак - червону рибу, значить, весь рік промисел вдалим буде

Якщо дівчина з'їсть зайчатини у цей день, то, згідно з прикметами, стане красивою і обзаведеться великою кількістю кавалерів

Зустріти на дорозі вовка - буде велика біда

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття