Науковці спробували вияснити, чому COVID-19 знищує легені

У більшості людей, які померли від COVID-19, цитокіновий шторм не спостерігається. Тому причина більшості випадків дихальної недостатності у пацієнтів з COVID-19 поки залишається невідомою

Вчені Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі в США спростували поширений погляд, що ускладнення від SARS-CoV-2 викликаються гіперактивацією імунної системи. У той же час руйнування легень у тяжкохворих пацієнтів до сих пір залишається незрозумілим. Про це повідомляє greenpost із посиланням на Science Advances, пише Depo.Закарпаття.

Дослідники з'ясували, що неконтрольована імунна відповідь не є проблемою для переважної більшості госпіталізованих з COVID-19. Тільки у декількох відсотків пацієнтів спостерігався надлишковий рівень цитокінів, що визначається як цитокіновий шторм (явище, яке руйнує легені). Частка таких пацієнтів  виявилася низькою навіть серед тих, хто підключений до ШВЛ.

У більшості запальний процес не досягав того ж рівня, що у порівнянної групи пацієнтів з грипом. Таким чином, дихальна недостатність не виникає через надактивацію імунної системи.

Дослідники проаналізували імунні клітини і молекули в зразках крові 168 пацієнтів з COVID-19, 26 хворих на грип і 16 здорових людей. Кількість запальних клітин в крові пацієнтів з COVID-19 та грип була приблизно однаковою. У семи пацієнтів з COVID-19 (4 відсотки) спостерігалися ознаки цитокинового шторму з надзвичайно високим рівнем цитокінів навіть у порівнянні з іншими тяжкохворими пацієнтами.

Зазвичай тяжкохворим людям призначають стероїди, проте, підкреслюють вчені, не схоже, що більшість тих, у кого спостерігаються серйозні симптоми, дійсно потребують їх. У цьому випадку застосування стероїдів може завдати шкоди. Дослідники намагаються визначити ознаки швидкого цитокинового шторму, щоб протизапальні препарати могли призначатися тим, хто цього дійсно потребує.

У більшості людей, які померли від COVID-19, цитокіновий шторм не спостерігається. Тому причина більшості випадків дихальної недостатності у пацієнтів з COVID-19 поки залишається невідомою.

До слова, названі небезпечні наслідки тривалого перебігу Covid-19 для молодих людей. Результати дослідження показали, що вірус може мати довгострокову дію на молодих людей, які не були госпіталізовані.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття