UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Науковці спробували вияснити, чому COVID-19 знищує легені

У більшості людей, які померли від COVID-19, цитокіновий шторм не спостерігається. Тому причина більшості випадків дихальної недостатності у пацієнтів з COVID-19 поки залишається невідомою

Науковці спробували вияснити, чому COVID…

Вчені Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі в США спростували поширений погляд, що ускладнення від SARS-CoV-2 викликаються гіперактивацією імунної системи. У той же час руйнування легень у тяжкохворих пацієнтів до сих пір залишається незрозумілим. Про це повідомляє greenpost із посиланням на Science Advances, пише Depo.Закарпаття.

Дослідники з'ясували, що неконтрольована імунна відповідь не є проблемою для переважної більшості госпіталізованих з COVID-19. Тільки у декількох відсотків пацієнтів спостерігався надлишковий рівень цитокінів, що визначається як цитокіновий шторм (явище, яке руйнує легені). Частка таких пацієнтів  виявилася низькою навіть серед тих, хто підключений до ШВЛ.

У більшості запальний процес не досягав того ж рівня, що у порівнянної групи пацієнтів з грипом. Таким чином, дихальна недостатність не виникає через надактивацію імунної системи.

Дослідники проаналізували імунні клітини і молекули в зразках крові 168 пацієнтів з COVID-19, 26 хворих на грип і 16 здорових людей. Кількість запальних клітин в крові пацієнтів з COVID-19 та грип була приблизно однаковою. У семи пацієнтів з COVID-19 (4 відсотки) спостерігалися ознаки цитокинового шторму з надзвичайно високим рівнем цитокінів навіть у порівнянні з іншими тяжкохворими пацієнтами.

Зазвичай тяжкохворим людям призначають стероїди, проте, підкреслюють вчені, не схоже, що більшість тих, у кого спостерігаються серйозні симптоми, дійсно потребують їх. У цьому випадку застосування стероїдів може завдати шкоди. Дослідники намагаються визначити ознаки швидкого цитокинового шторму, щоб протизапальні препарати могли призначатися тим, хто цього дійсно потребує.

У більшості людей, які померли від COVID-19, цитокіновий шторм не спостерігається. Тому причина більшості випадків дихальної недостатності у пацієнтів з COVID-19 поки залишається невідомою.

До слова, названі небезпечні наслідки тривалого перебігу Covid-19 для молодих людей. Результати дослідження показали, що вірус може мати довгострокову дію на молодих людей, які не були госпіталізовані.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"