UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Науковці розповіли про третій в історії випадок одужання людини від ВІЛ

Результат можна назвати проривним, але оптимізм лікарів поки досить стриманий
 

Науковці розповіли про третій в історії…

Про це інформує Depo.Закарпаття з посиланням на УНІАН.

35-річний громадянин Бразилії, раніше ВІЛ-позитивний, повністю позбавився від вірусу у своєму організмі. Ознаки патогену в організмі чоловіка відсутні вже понад рік.

Стаття про це опублікована в журналі Science. Також доповідь про результати лікування представлений на конференції AIDS 2020: Virtual.

Головна складність лікування ВІЛ в тому, що цей вірус вражає клітини крові. Патоген у клітинах перебуває у латентному стані, тому імунна система не здатна розпізнати його і атакувати. На сьогодні медицина може лише "тримати вірус в узді" з допомогою фармацевтичних препаратів.

Доктор Рікардо Діас з Університету Сан-Паулу в Бразилії вирішив випробувати новий метод боротьби з ВІЛ. Його підхід був спрямований на те, щоб "розбудити" вірус і дати імунній системі можливість знищити його повністю. Нову методику Діас випробував на декількох пацієнтів.

Той самий "пацієнт номер три" проходив лікування за допомогою стандартної трикомпонентної схеми антиретровірусної терапії. У вересні 2015 року лікарі призначили йому ще два препарати: долутегравір (інгібітор вірусного ферменту інтегрази, відомий під комерційною назвою "Тівікай") і маравірок (антагоніст хемокінових рецепторів, що запобігає проникнення вірусів в клітини).

Крім того, пацієнт приймав нікотинамід (вітамін B3), який стимулював пробудження "сплячих" вірусів в заражених клітинах, роблячи їх більш уразливими для імунної відповіді. Така схема лікування застосовувалася протягом року; потім пацієнт повернувся до стандартної трикомпонентної схеми, а у березні 2019 року припинив медикаментозне лікування.

Відтоді в зразках його тканин і крові не виявлялися вірусні частинки або окремі компоненти вірусу. "Ми не можемо обшукати весь організм, але за найбільш точними свідченнями, інфікованих клітин немає", – повідомляє Діас.

Це третій в історії випадок повного лікування людини від ВІЛ — і перший, якого вдалося досягти за допомогою лише медикаментозних методів. Двоє попередніх пацієнтів, Адам Кастильєхо і Тімоті Рей Браун, позбавилися від патогену за допомогою трансплантації стовбурових клітин.

Результат, якого досяг Діас, можна назвати проривним. Однак оптимізм лікарів з цього приводу досить стриманий, адже чотири інших пацієнти, які отримували аналогічне лікування, від вірусу в організмі не позбулися. Точно так само залишаються інфікованими 30 осіб, на яких Діас випробував модифіковані схеми лікування.

"Результат цікавий, але всього лише попередній, — каже Моніка Ганді з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, фахівець з вивчення ВІЛ. — Це трапилося з однією і поки єдиною людиною".

Колега Ганді Стівен Дікс був ще категоричнішим і назвав інцидент "не одужанням, а лише цікавим випадком, що вимагає детального вивчення".

Читайте також: Про здоров’я: Як сміх впливає на людину, і чому сміятися треба якомога частіше
 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"