ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Науковець зі світовим іменем прочитав лекцію закарпатським студентам

Відкритий виступ у рамках програми дослідження геномів в Україні "Мінливий світ генетики дикої природи" провів в УжНУ професор Стівен О'Браєн
Depo.
8 червня 2015 12:47
ФОТО: depo.ua
Науковець зі світовим іменем прочитав лекцію закарпатським студентам
Науковець зі світовим іменем прочитав лекцію закарпатським студентам

Він є лідером проекту 10 000 геномів, родоначальником застосування генетики з метою збереження та відновлення різноманіття диких тварин у природі, одним із перших науковців, який започаткував генетику природи як науку. Сьогодні професор їздить світом і знайомить науковців із останніми дослідженнями в галузі генетики, пише Закарпаття.depo.ua з посиланням на Медіацентр УжНУ.

Доктор О'Браєн є науковим внуком Федора Довжанського, вихідця з України, словами якого розпочинається кожен підручник з генетики.

Професор зробив кілька великих відкриттів у генетиці й медицині. Тривалий час працював директором геномної різноманітності Національного інституту здоров'я. Саме в цій лабораторії під керівництвом Стівена О'Браєна була відкрита перша мутація, яка зупинила СНІД. Це була його особиста війна з хворобою - його брат загинув від СНІДу. Утім доктор вирішив не зациклюватися лише на людині, а почав вивчати генетику тварин, переважно великих кошачих. Його спроба підштовхнула до переосмислення того, як ці види можна врятувати. Сьогодні доктор часто їздить до Африки, Південної, Північної Америки, провадячи дослідження.

Лекцію в УжНУ Стівен О'Браєн розділив на три частини про кошачих, кожна з яких має в собі ідею того, як генетика допомагає зрозуміти стан цих тварин і як їх рятує, оскільки завдяки генетиці ці види були збережені. Своєю доповіддю професор намагався довести, що історичний шлях життя відображається у генетичних відбитках сучасних хижаків.