Наречені-втікачки, молодиці і оркестр поліції: Як Ужгород відгуляв 9-й Парад наречених

Щороку Парад наречених в Ужгороді збирає чималу кількість учасниць і відвідувачів, і щоразу – не розчаровує

Наречені-втікачки, молодиці і оркестр по…

Закарпатський парад наречених – один з тих масових заходів в Ужгороді, який щороку "тримає планку" і не перетворюється на банальність. Перший парад "умовних" наречених (бо участь у ньому можуть взяти і наречені, і заміжні, і молоді, і у поважному віці – будь-хто у весільній сукні) провели ще у 2007 році. Тоді це свято було невеличким, нині ж розрослося до грандіозного проекту з командами організаторів, фотографів, перукарів, візажистів тощо.

Вісім Парадів Наречених в Ужгороді пройшли у 2008-2017 роках. Цьогорічний, дев'ятий, не став наймасовішим за кількістю учасниць – їх було понад 70. У першому Параді було 32 учасниці, у третьому – 179, і це поки що рекорд. Загалом "фішка" ужгородських парадів – незвичайні рекорди. До прикладу, найдовша в Закарпатті весільна фата (50 метрів), яку за чарівною нареченою несло кілька десятків дітлахів була зафіксована на параді у 2009 році.

У 2010 році під час параду відкрили єдиний в Україні пам'ятник весільному рушничку. Його встановили на набережній Незалежності перед РАЦСом в Ужгороді.

Наступного року, 2011-го, було представлено найбільший рушник у традиційних національних орнаментах з написом "Закарпатський парад наречених". Розмір: 27 метрів довжини, три метри ширини.

У 2012 році рекордом Параду наречених став найдовший весільний міст – у весільному стилі прикрасили Пішохідний міст Ужгорода. Під час Парадів були встановлені і інші рекорди: найдовший шлейф весільної сукні, найбільший торт, найбільша тарілка, тощо.

Попри зміни рекордів і програм, деякі речі Параду залишаються незмінними – час проведення (кінець червня), "вимоги" до учасниць - запрошують усіх повнолітніх дівчат та жінок, незаміжніх і заміжніх, які поділяються на групи за стилем, тематикою і мають свою денну програму. Також традиційними є автопробіг – кортеж з учасницями Параду проїжджає містом, потім – піша хода у супроводі музик центром міста. До слова, цього року наречені крокували містом не під супровід народних музик, а з оркестром Національної поліції України. Такий яскравий, колоритний і музичний парад Ужгород бачив уперше.

Уперше відбувся і забіг наречених-утікачок. Красуні у весільних сукнях довели, що бігати навіть під час весілля – корисно і весело.

Протягом дня групи наречених працювали зі своїми командами на різних локаціях – фотографувалися, фарбувалися, наряджалися, а ввечері всі зібралися на концерну програму і підбивали підсумки. Подивитися на фінальну частину зібралося багато ужгородців – зацікавлення парадом не спадає.

А вже під час фінальної частини свята презентували кожну групу наречених (були тут і вело-наречені, і королеви сальси, і "парадьожні" молодиці), визначали переможниць в 11 номінаціях. Судді, серед яких були відомі ужгородці, обирали кращі весільні сукні, макіяжі, боді-арт, букети, зачіски.

Незмінною залишається і благодійна складова Параду. Для цього використовують закарпатську традицію – "танець молодої" - можна купити танець із будь-якою нареченою. Зібрані гроші підуть на підтримку покинутих дітей, які перебувають у міській лікарні Ужгорода.

Після завершення Параду закарпатський сегмент соцмереж майорить фотками і обговореннями - хтось у захваті від креативності красунь, є, традиційно, і незадоволені. Але щоразу Парад не залишається непоміченим. Тож організаторам доведеться добряче попрацювати, аби втримати рівень на десятому, ювілейному, святі наречених.

ФОТО: автора, Олесі Смирнової, Ужгородської міської ради

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme