ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Закарпатті знаходять зуби акул і кістки панд (ФОТОФАКТ)

Сьогодні мало хто знає, що мільйони років територія сучасного Закарпаття була затоплена морем, яке проіснувало 100 мільйонів років
Depo.
30 травня 2015 16:15
ФОТО: depo.ua
На Закарпатті знаходять зуби акул і кістки панд (ФОТОФАКТ)
На Закарпатті знаходять зуби акул і кістки панд (ФОТОФАКТ)

У вапнякових товщах сучасних Закарпатських кар'єрів досі зустрічається велика кількість відбитків на камені, або, навіть, справжніх решток морських організмів - коралів, морських лілій, різних черепашок, гігантських молюсків - аммонітів, які в діаметрі досягали 2 метри, белемнітів - повністю вимерлих організмів, - родичів кальмарів, пише Закарпаття.depo.ua з посиланням на Час Закарпаття.

Нещодавно з'явились більш сенсаційні знахідки - у камінні закарпатських кар'єрів знайшли навіть зуби акул. Щодо морської палеофлори, то на Закарпатті найчастіше знаходять відбитки морської лілії.

На Закарпатті знаходять зуби акул і кістки панд (ФОТОФАКТ) - фото 1

В Закарпатській області є два кар'єри, де є найбільше викопних решток тварин і рослин - кар'єр села Приборжавське (Іршавський район), який закладено в гігантській брилі вапняків юрського віку та Новоселицький кар'єр (Тячівський район). Тут є як відбитки, так і спражні скам'янілі раковини та панцири гігантських організмів, які давно вимерли на нашій планеті. Після того, як океан відступив на Закарпатті утворилася суша.

На Закарпатті знаходять зуби акул і кістки панд (ФОТОФАКТ) - фото 2

"Палеонтологія хребетних Закарпатської області є слабко дослідженою. Тим не менш, в музеях Закарпатської області є палеонтологічні знахідки сухопутних тварин, які можуть дещо розповісти про доісторичні часи території Закарпаття. Так, на Закарпатті знаходили кістки печерного ведмедя, гігантського оленя, гігантської панди. Найцікавішими і добре збереженими знахідками на території Закарпаття є кістки печерного ведмедя, здобуті в печері "Перлинна"; кістки тарпана (пращура сучасного коня, 19 шт.), знайдені на лівому березі р. Уж; частина черепа з рогом та частина зламаного рогу гігантського оленя, які здобуті у 1930 році поблизу села Бадалова Берегівського району у піщаних відкладах ріки Тиси", - розповідає старший лаборант зоологічного музею УжНУ Михайло Біланич.

На Закарпатті знаходять зуби акул і кістки панд (ФОТОФАКТ) - фото 3