ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Закарпатті завершується збір врожаю ківі

Хоча надворі вже середина листопада, а в Ужгороді саме зараз завершують збирати екзотичний ківі
Depo.
14 листопада 2015 17:21
ФОТО: depo.ua
На Закарпатті завершується збір врожаю ківі
На Закарпатті завершується збір врожаю ківі

Власник ділянки в приватному житловому секторі Ужгорода Генріх Стратон більше десяти років збирає чималенький врожай ківі, пише Depo.Закарпаття з посиланням на 7dniv.info

"Зараз плоди вже мають достатню стиглість для збору. Ківі можуть збиратися і зараз, і раніше, відповідно до погодних умов. Вони не осипаються на відміну від винограду й тому терміни збирання не настільки залежать від часу. На відміну від того ж винограду, ківі добре зберігається. Якщо в підвальних умовах, у простому земляному погребі, ківі буде зберігатися практично до літа", - розповідає Генріх.

Кілька останніх років селекціонер працює над виведенням нових сортів ківі – із жовтим осереддям замість зеленого – так званий ґолд-ківі, і гладкий фрукт, який не матиме на поверхні звичних для ківі ворсинок. А до того селекціонував морозостійкий сорт Карпат Стратона.

"Його можна вирощувати у відкритому ґрунті, як традиційно вирощують виноград або інші плодові дерева, кущі в умовах клімату України. З такої невеликої присадибної ділянки як ця (близько шести соток, - ред.), можна збирати біля тонни плодів. Кожен рік так збирається. Тут нема перерви через рік, як буває в яблук або груш. Кожен рік стабільні врожаї", - каже ужгородець.

Із місцевого ківі вже виготовляють джеми, солодощі, різноманітні десерти і навіть настоянки. Хоч закарпатський ківі на прилавках маркетів ще не замінив заморський, однак, Генріх Стратон упевнений, це цілком можливо.

За тиждень в одному з супермаркетів міста влаштують розпродаж цьогорічного врожаю ківі. Кожен зможе за значно нижчими цінами, ніж на привозний фрукт, придбати зелених вітамінів. А частину з виручених грошей організатори віддадуть на потреби бійців АТО.

На Закарпатті завершується збір врожаю ківі  - фото 1

На Закарпатті завершується збір врожаю ківі  - фото 2