UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Закарпатті видали книгу про понад 380 видів місцевої "мінералки"

Більшість мінеральних вод області – природні джерела, 80% яких розташовано у гірській частині Карпат

На Закарпатті видали книгу про понад 380…

Про це повідомили у прес-центрі Закарпатської ОДА, пише Depo.Закарпаття.

У вівторок, 5 березня, у Закарпатській ОДА відбувся брифінг, присвячений одній з найбільш унікальніших візитівок області – мінеральній воді. Про її характеристики, цілющі властивості, а також про книгу "Мінеральні води Закарпаття" розповіли директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Сергій Рішко та авторка видання кандидат геолого-мінералогічних наук Слава Білак.

"Наші мінеральні води добре відомі не лише внутрішнім туристам та відпочиваючим, але й іноземцям, яких останнім часом збільшилося серед подорожуючих, – зазначив Сергій Рішко. – Сьогодні ми презентуємо унікальну книжку, матеріали для якої колектив науковців збирав протягом багатьох років. У виданні наведені характеристики та склад 382-х водопроявів у Закарпатській області. Це справжній скарб природних ресурсів краю".

За словами автора Слави Білак, аналогічні матеріали публікували лише раз ще за часів Чехословаччини. Сучасне ж видання – це своєрідний довідник щодо закарпатських вод, розібратися в якому зможе кожен читач.

"Ми з’ясували, що більшість мінеральних вод області – це природні джерела, 80% яких знаходяться у гірській частині Карпат, – розповіла науковець. – Більше того, близько 60% цих джерел – це прекрасні столові питні води, які широко використовуються населенням. У цій книжці серед іншого вперше опубліковано паспорти на кожен вид води. Тобто пересічний громадянин, відкривши видання, зможе дізнатися властивості води у тому чи іншому районі чи населеному пункті області".

Слава Білак також розповіла, що мінеральні води Закарпаття можуть бути не лише лікувальними, але й пошуковими: "Так, у водах Рахівського району ми показали спектр мікроелементів, які є властивими для золота. Згодом у тому регіоні відкрили золоте родовище".

Дослідження підтвердили, що протягом сторіччя наші мінеральні води не втратили своїх унікальних властивостей, а родовища переважно не зазнали виснаження. Практично в кожному куточку області місцеві мешканці та гості краю мають можливість вживати питну воду, якій немає аналогів.

Нагадаємо, на Свалявщині селяни зустріли Москаля з вимогами скасувати будiвництво ВЕС.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme