На Закарпатті унікальна дерев'яна церква руйнується на очах (ФОТО, ВІДЕО)

Старенька церква Святого Духа в селі Гукливе Воловецького району потребує допомоги. Стіни та дах святині прогнили. Якщо її не відреставрувати, то Україна може втратити частину історії
На Закарпатті унікальна дерев
На Закарпатті унікальна дерев'яна церква руйнується на очах (ФОТО, ВІДЕО)

Древній храм  збудували у XVIII столітті з ялиці на фундаменті з річкового каміння. Це - справжній верховинський шедевр. За переказами місцевих жителів, їй набагато більше років, адже на території архітектурної пам'ятки збереглися ще козацькі кам'яні хрести, пише Закарпаття.depo.ua.

Церква тризрубна, з трьома зрубами різного розміру. Всередині старенької святині є унікальний іконостас, аналогів якому більше немає. Хто автор цього творіння - не знає ніхто. Виконаний іконостас в стилі барокко, однак є деякі елементи орнаменту, виконані в стилі рококо. Форма іконостасу нагадує піраміду.

Апостольський ряд вибудовано своєрідними сходинками, що піднімаються до центральної ікони "Христос". Завершує іконостас композиція "Голгофа". Надпис в обрамленні, що під іконою "Таємна вечеря" свідчить про те, що іконостас створено в 1748 році.

Побачити це диво та помолитися перед стародавніми іконами приходить багато вірян. Частиною бездоганного архітектурного ансамблю є чарівна струнка дзвіниця, заввишки вісім метрів, нижній ярус якої зрубний, а верхній, значно видовжений - каркасний.

І дзвіниця, і церква знаходяться в аварійному стані, деякі стіни церкви та частину дах прогнили і вкрилися пліснявою. Якщо негайно не відреставрувати унікальну пам'ятку, то ми можемо її втратити.