На Закарпатті унікальна дерев'яна церква руйнується на очах (ФОТО, ВІДЕО)

Старенька церква Святого Духа в селі Гукливе Воловецького району потребує допомоги. Стіни та дах святині прогнили. Якщо її не відреставрувати, то Україна може втратити частину історії
Depo.
25 квітня 2015 07:31
ФОТО: depo.ua
На Закарпатті унікальна дерев
На Закарпатті унікальна дерев'яна церква руйнується на очах (ФОТО, ВІДЕО)

Древній храм  збудували у XVIII столітті з ялиці на фундаменті з річкового каміння. Це - справжній верховинський шедевр. За переказами місцевих жителів, їй набагато більше років, адже на території архітектурної пам'ятки збереглися ще козацькі кам'яні хрести, пише Закарпаття.depo.ua.

Церква тризрубна, з трьома зрубами різного розміру. Всередині старенької святині є унікальний іконостас, аналогів якому більше немає. Хто автор цього творіння - не знає ніхто. Виконаний іконостас в стилі барокко, однак є деякі елементи орнаменту, виконані в стилі рококо. Форма іконостасу нагадує піраміду.

Апостольський ряд вибудовано своєрідними сходинками, що піднімаються до центральної ікони "Христос". Завершує іконостас композиція "Голгофа". Надпис в обрамленні, що під іконою "Таємна вечеря" свідчить про те, що іконостас створено в 1748 році.

Побачити це диво та помолитися перед стародавніми іконами приходить багато вірян. Частиною бездоганного архітектурного ансамблю є чарівна струнка дзвіниця, заввишки вісім метрів, нижній ярус якої зрубний, а верхній, значно видовжений - каркасний.

І дзвіниця, і церква знаходяться в аварійному стані, деякі стіни церкви та частину дах прогнили і вкрилися пліснявою. Якщо негайно не відреставрувати унікальну пам'ятку, то ми можемо її втратити.