На Закарпатті угорські школи повністю забезпечені підручниками українською мовою

Закарпатські школи нацменшин з угорською мовою викладання станом на сьогодні повністю забезпечені підручниками, словниками та методичними матеріалами українською мовою

На Закарпатті угорські школи повністю за…

Про це повідомила директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Ганна Сопкова, пише Depo.Закарпаття з посиланням на "Укрінформ".

"На сьогодні усі угорськомовні школи Закарпаття забезпечені в повному обсязі необхідними підручникам, словниками та методичними матеріалами українською мовою. У школах на державні кошти були організовані кабінети української мови. Ці заходи спрямовані на виконання вимог Закону "Про освіту", яким передбачається поступове збільшення годин викладання української мови в школах нацменшин," - розповіла Сопкова.

Як повідомила головний спеціаліст відділу освіти Берегівської РДА Ельвіра Лесишин, Берегівський район, зокрема, отримав 1,5 млн грн на облаштування 11 кабінетів української мови в школах з угорською мовою навчання.

"Наразі в районі збільшено години викладання української в 5-6 класах до 5 годин на тиждень, у 7 класах — 4,5 години, у 8 та 9 класах — до 4 годин на тиждень" - зазначила Лесишин.

Вона підтвердила, що в Берегівському районі, де компактно проживають угорці, усі школизабезпечені підручниками на 100%.

Нагадаємо, закарпатські письменники присвятили Дню Незалежності книжкову виставку.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook