На Закарпатті стартує фестиваль "Історія:UA"

Науковці, видавці, письменники, медійники, режисери, митці у власній інтерпретації популяризуватимуть знання про минуле

Як інформує Depo.Закарпаття з посиланням на прес-центр закарпатської ОДА, цієї п’ятниці, 22 березня, в Ужгороді стартує Всеукраїнський фестиваль"Історія:UA", приурочений до 80-ї річний проголошення Карпатської України.

Впродовж двох днів, 22 та 23 березня, науковці, видавці, письменники, медійники, режисери, митці у власній інтерпретації популяризуватимуть знання про минуле.

Урочисте відкриття фестивалю за участі організаторів та почесних гостей відбудеться 22 березня о 13:00 в атріумі Закарпатської облдержадміністрації. У цей же день пройде презентація інформаційно-просвітницьких стендів "Карпатська Україна", семінар "Без брому і нафталіну. Як говорити з молоддю про минуле" та круглий стіл "Історія українського державотворення на Закарпатті. Як робити минуле популярним" за участю науковців, журналістів, краєзнавців. Також о 17:00 у прес-центрі Закарпатської ОДА відбудеться презентація журналу "Локальна історія", а о 18:30 у приміщенні ректорату Ужгородського національного університету демонструватимуть фільм "Позивний Бандерас". Після кінопоказу глядачі зможуть поспілкуватися з творчою групою та акторами стрічки.

Завершиться фестиваль 23 березня великим гала-концертом на Театральній площі в Ужгороді за участі гуртів ROCK-Н та KOZAK SYSTEM.

Фестиваль "Історія:UA" під гаслом "Історія без брому і нафталіну" Український інститут національної пам’яті започаткував у 2017 році. Наразі відбулося вже три тематичних івенти – два в Києві та один у Запоріжжі.

Нагадаємо, в Ужгороді відбулася церемонія спецпогашення марок і конвертів до 80-річчя Карпатської України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття