ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як на Закарпатті ромська баронеса і коня на скаку, і чиновників

Ілона Балог, більш відома як Моніка, є першою баронесою в ромському таборі у Чопі
Depo.
27 листопада 2015 11:00
ФОТО: depo.ua
Як на Закарпатті ромська баронеса і коня на скаку, і чиновників
Як на Закарпатті ромська баронеса і коня на скаку, і чиновників

Як пише Depo.Закарпаття з посиланням на rozvitok.org, поширення цінності демократії відбуваються і у ромському таборі, який знаходиться на Закарпатті. Тут керувати табором обрали жінку.

Моніка-Ілона вже 43 роки живе у чопському таборі, історія якого налічує більше як сотню років.  Закінчила угорську школу, яка знаходиться у Чопі. Усі знають жінку як Моніку, хоча за документами вона Ілона. Ще в дитинстві родичі посварились, як назвати дівчинку. Перевагу взяло ім’я Ілона, однак брат сказав, що це буде Моніка. 

На Закарпатті справжня баронеса свариться з чиновниками і відстоює права ромів - фото 1

"На моїй пам’яті не було, і немає жодної жінки-старости ромського поселення. Це сталося три роки тому. У нашому таборі, до мене, було два барони. І, звісно, вони були чоловіками. Я діяла більш як активістка. З 2013 року я членкиня громадської організації "Народний контроль" в лавах якої, ми зробили багато важливих справ. Але я розуміла, що якщо буду обраною демократичними виборами старостою, то для табору зроблю набагато більше",  - розповідає Ілона. 

На загальних зборах обирали нового старосту із трьох кандидатів. Перемогу отримала Ілона більшістю голосів. Уже впродовж трьох років вона баронеса. 

З того часу жінка відстоює права ромсього населення у місті. У Чопі ромів багато. Коли проблеми неможливо вирішити самостійно – звертаються до баронеси. В основному, ці питання стосуються отримання паспортів, довідок, питань приватизації майна та отримання соціальної допомоги. Часто подібні питання вирішуються за допомогою сварки - іншого шляху, як каже баронеса, нема.

На Закарпатті справжня баронеса свариться з чиновниками і відстоює права ромів - фото 2

Жінка каже: нерідко бувають випадки і дискримінації ромів. Тому потрібно відстоювати їхні права.