На Закарпатті щороку виявляють близько 800 хворих на туберкульоз

У 2019 році в області діятиме спеціальний проект проект "Зменшення ризику епідемії туберкульозу на прикордонних територіях України і Польщі"

Про це повідомив директор обласного клінічного територіального медичного об'єднання "Фтизіатрія" Василь Скрип в ефірі "Тиса-1", пише Depo.Закарпаття.

За словами лікаря, зараз лікування проходять близько 12 тисяч хворих на туберкульоз людей. У 2019 році в області діятиме спеціальний проект проект "Зменшення ризику епідемії туберкульозу на прикордонних територіях України і Польщі". В межах проекту с. Нижня Апша Тячівського району Закарпаття добудують лікарню для хворих на туберкульоз. Бюджет спільного проекту з Польщею - 6,5 млн євро. 1 млн євро отримали польські партнери, 5,5 млн євро - наша сторона.

Сама лікарня для хворих на туберкульоз матиме 100 ліжко-місць.

"Там лікуватимуться люди з різною формою туберкульозу: чутливою та хіміорезистентною. Також буде відділ з ліжками для діагностики", - пояснює Василь Скрип.

Ще 2,5 млн євро залучать для придбання комп'ютерного томографа для ОКТМО "Фтизіатрія".

"Саме цього обладнання не вистачає для того, аби проводити повний діагностичний цикл хворих в межах одного медичного закладу. Ці кошти також передбачені для інноваційних методів діагностики і лікування. Заплановано облаштувати п'ять кабінетів у районах Закарпаття, в яких буде проводитися лікування новими протитуберкульозними медпрепаратами", - повідомляє Скрип.

Нагадаємо, важкохворим мукачівцям виділили понад мільйон гривень на лікування.

.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook