ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Закарпатських ромів "промоніторять" представники ОБСЄ

Експерти ОБСЄ Ідавер Мамедов та Стів Веслер з робочим візитом перебувають на Закарпатті
Depo.
25 червня 2015 12:14
ФОТО: depo.ua
Закарпатських ромів "промоніторять" представники ОБСЄ
Закарпатських ромів "промоніторять" представники ОБСЄ

"В Україні та на Закарпатті, зокрема, ми вивчаємо комплекс питань захисту ромської меншини, які здійснюються органами влади як у контексті складної ситуації на сході держави, так і в ширшому плані", - повідомив Ідавер Мамедов, пише Закарпаття.depo.ua.

Як повідомили у прес-центрі Закарпатської ОДА, на Закарпатті експерти зустрінуться з групами ромських громад та з представниками неурядових організацій. Крім того, обговорять зі співробітниками міліції питання взаємодії з ромськими громадами. Фахівці цікавилися процесом документування ромів, їх соціальним захистом, проблемами освіти і виховання.

Наразі в області проживає близько 14 тисяч ромів (це за офіційними даними перепису населення, що проводили в 2001 році). Однак, як зазначила заступник начальника відділу національностей та релігій Закарпатської ОДА Наталія Шутанич, реальна їх кількість більша у декілька разів, адже згідно з даними лікувально-профілактичних закладів області загальна кількість ромського населення складає майже 48 тисяч осіб.

Експерти ОБСЄ також цікавилися чи спостерігається міграція ромів зі сходу країни на Закарпаття. У міграційній службі наголосили, що таких випадків в області не зареєстровано.

Експерти перебуватимуть на Закарпатті до 26 червня. У четвер та п'ятницю вони відвідають Мукачево та Берегово, де зустрінуться з представниками ромських громад та міліції.

 

Більше новин про життя краю читайте на Закарпаття.depo.ua