На Закарпатті представник голови ОБСЄ цікавиться втіленням мовного закону

Як член тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України Мартін Сайдік цікавився досвідом вирішення суперечливих питань у багатонаціональному і мультикультурному Закарпатті 

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на прес-центр ОДА.

На Закарпаття з робочим візитом прибув представник голови ОБСЄ в Україні та тристоронньої контактної групи Мартін Сайдік. Посадовець не вперше на Закарпатті. Цього разу представник ОБСЄ цікавився перебігом децентралізації в області, загальними тенденціями розвитку регіону, як член тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України вивчав досвід вирішення суперечливих питань у багатонаціональному і мультикультурному Закарпатті.

"Для нас важливе питання, чи можемо бути ваш досвід корисним для нас, адже процеси, які відбуваються у Мінську, є надзвичайно складними, і доводиться враховувати багато суперечливих факторів", – наголосив спеціальний представник голови ОБСЄ, цікавлячись питанням втілення на Закарпатті норм освітнього закону.

В.о. голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас запевнив співрозмовника, що освітній закон і його "мовна стаття" ніяк не вплинули на дружні відносини як між українською та угорською громадою на Закарпатті, так і на конструктивну співпрацю прикордонних регіонів сусідніх держав. "Ми обґрунтували, чому впровадження окремих норм закону є неможливими в області. І тут не йдеться про чиєсь бажання чи не бажання. Для початку, в угорських селах немає у достатній кількості педагогічних кадрів, які б забезпечили у повній мірі навчальний процес відповідно до нововведень. Новий Закон породив багато спроб провокацій і маніпуляцій, але виважена позиція обласної влади на місцевому рівні врегулювала ці суперечності. З метою дестабілізації регіону скористатися ситуацією намагалися і російські спецслужби, однак правоохоронні органи оперативно реагують на такі спроби", – зазначив Галас.

За словами Мартіна Сайдіка, це не останній його візит на Закарпаття. У подальшому він має намір і бажання зустрітися із головою облдержадміністрації Геннадієм Москалем, аби обговорити місцеві питання та торкнутися проблематики ситуації на Сході України.

Читайте також: Закарпатські депутати визначилися з питаннями для останньої у цьому році сесії

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття