ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Закарпатті низці населених пунктів загрожує підтоплення (ВІДЕО)

На Виноградівщині Тиса підібралася до дамби на критичну відстань. До захисної споруди залишилося десять метрів
Depo.
7 травня 2015 10:57
ФОТО: depo.ua
На Закарпатті низці населених пунктів загрожує підтоплення (ВІДЕО)
На Закарпатті низці населених пунктів загрожує підтоплення (ВІДЕО)

За останні п'ять років річка Тиса у Виноградівському районі утворила новий рукав, який розмив щонайменше 200 метрів берега і підібрався впритул до дамби. Одразу за спорудою проживають місцеві жителі, повідомляє Закарпаття.depo.ua.

Протягом останніх днів річка ще більше піднялася, до дамби залишилося буквально десять метрів. У випадку інтенсивного проходження паводку можливе пошкодження самого тіла дамби і підтоплення частини села Тисобекень.

Представники Виноградівського водного управління кажуть: проблема виникла внаслідок того, що відбувся звал основного русла течії Тиси.

Щоб запобігти біді, необхідно здійснювати комплексні заходи по захисту берегової лінії. Робота з ліквідації небезпечної ділянки потребує чималих коштів, але не таких, як на відшкодування збитків у разі підтоплення населеного пункту.

Аварійних місць вздовж Тиси чимало, - кажуть у районному водному управлінні. Аналогічна ситуація в районі села Дротинці та в районі села Тростник. На цих ділянках подібна ситуація з ерозією берегової лінії, довжина необхідних кріплень там сягає до 800 метрів.

За прогнозами синоптиків - сильних опадів найближчим часом не очікується, проте рівень води в річці залишатиметься високим.