На Закарпатті намагалися приховати масштаби суцільно зрубаного лісу (ФОТО, ВІДЕО)

Проаналізувавши супутникові знімки території Мокрянського ЛМГ, експерти "Лісової варти" виявили понад 50 гектарів оголених схилів, де велися рубки кілька попередніх  років

На Закарпатті намагалися приховати масшт…

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на WWF Global.

Команда проекту "Лісова варта" Всесвітнього фонду природи WWF в Україні, представники Держекоінспекції та журналісти відвідали Мокрянське лісомисливське господарство, зокрема — Усть-Чорнянське лісництво. Ціль експедиції — перевірити інформацію про те, що в околицях села Усть-Чорна проводяться масштабні суцільні санітарні вирубки з порушенням законодавства. Проаналізувавши супутникові знімки території Мокрянського ЛМГ, експерти "Лісової варти" виявили понад 50 гектарів оголених схилів, де велися рубки кілька попередніх років.

Подальший аналіз лісовпорядкувальних та інших офіційних документів виявив, що на цій території заплановано провести суцільно-санітарні вирубки ще на площі понад 13 га. Лісорубні квитки виписані на понад 20 ділянок, кожна з яких площею менше 1 га, що викликало підозру про можливість порушення Закону "Про оцінку впливу на довкілля". Згідно з цим законом, при рубці на території більше 1 га є обов'язковим проведення громадських слухань. Тому експерти проекту звернулись із заявою до Державної екологічної інспекції про необхідність здійснити термінову перевірку цієї території, допоки ліс не почали вирубувати.

"Ми були вражені масштабом суцільних вирубок. Також, попри "період тиші", із 7:00 до 12:00 невідомі особи зрубали близько сотні дерев. Вибірково оглянувши пні свіжозрізаних дерев, ми виявили, що відсоток хворих дерев може бути значно меншим, ніж зазначений у документації" - розповідає координатор проекту "Лісова варта" Дмитро Карабчук.

"Цей лісгосп є FSC сертифікованим, що передбачає ведення сталого лісового господарства за міжнародними нормами, включно із дотриманням законодавства України. Про всі порушення повідомлено аудиторів компанії SGS, які видали сертифікат, а також український і міжнародний офіси FSC та їх акредитаційну службу. Чекаємо їх реакції", — додає координатор лісових проектів WWF в Україні Роман Волосянчук.

Нагадаємо, що у селищі Усть-Чорна кілька десятків людей перекрили міст, який вів до лісосіки, і не пропускали активістів до лісу. Журналісти та "Лісова варта" були змушені викликати поліцію.

Слідчі Дубівського відділення поліції розпочали за вказаним фактом кримінальне провадження

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme