На Закарпатті можуть закрити 13 залізничних станцій

Депутати Закарпатської обласної ради просять Київ вжити заходів із недопущення закриття залізничних станцій області для виконання вантажних операцій

Про це Depo.Закарпаття повідомила прес-служба облради.

Депутати Закарпатської обласної ради VІІ скликання на другому пленарному засіданні дванадцятої сесії прийняли звернення щодо недопущення закриття вантажних операцій на залізничних станціях області для виконання вантажних операцій, а також сприяння збільшенню обсягів та підвищенню якості вантажних перевезень на залізничних станціях краю, адресоване Кабінету Міністрів України, ПАТ "Українська залізниця".

Структурними підрозділами "Укрзалізниц" з мотивів проведення оптимізації витрат ініціюється питання про закриття залізничних станцій області для здійснення вантажних операцій: Берегово, Рокосово, Чорнотисів, Есень, Ясіня, Великий Березний, Рахів, Жорнава, Солотвино ІІ, Боржава, Тячів, Буштино, Кольчино.

На переконання органів виконавчої влади та місцевого самоврядування області, враховуючи туристичну та інвестиційну привабливість прикордонного регіону, яким є Закарпаття, закриття залізничних станцій для виконання вантажних операцій спричинить погіршення якості обслуговування вантажовідправників та вантажоотримувачів, зниження попиту на вантажні перевезення залізничним транспортом. Це негативно позначиться на діяльності залізниці на ринку вантажних перевезень та може призвести до збитковості вантажних залізничних станцій області.

Крім того, зважаючи на систематичне підняття вартості вантажних перевезень, закупівлю вантажних вагонів, за останні два роки у роботі Укрзалізниці не спостерігається позитивних зрушень, про що свідчить постійний дефіцит забезпечення парком вантажних вагонів відправників щебеневої продукції для виконання дорожніх робіт та справедливі нарікання суб'єктів господарювання, які користуються послугами з перевезення вантажів залізницею.

Депутати просять вжити заходів із недопущення закриття залізничних станцій області для виконання вантажних операцій, а також сприяти створенню умов щодо збільшення обсягу вантажних перевезень залізничним транспортом, підвищення якості перевезення вантажів, своєчасного і повного забезпечення вантажовідправників рухомим складом.

Нагадаємо, що голова Закарпатської ОДА категорично заперечує можливість закриття для виконання вантажних операцій десяти залізничних станцій на території області.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття