ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Закарпатті лікарів звинувачують у байдужості, через яку померла дворічна дитина

Житель ромського поселення в Ужгородському районі Гейза Г. розповів історію, як померла його донька
Depo.
3 грудня 2015 13:07
ФОТО: depo.ua
На Закарпатті лікарів звинувачують у байдужості, через яку померла дворічна дитина
На Закарпатті лікарів звинувачують у байдужості, через яку померла дворічна дитина

У благодійному фонді "Розвиток" оприлюднили його історію, яка відбулася нещодавно в селі Холмок Ужгордського району, пише Depo.Закарпаття.

"Звичайний ранок 26 листопада. Моя дворічна донечка Марічка, як завжди, бігала та гралася зі своїми братиками та сестричками. Однак в полудень вона почала "горіти". Ми жахнулись після того, як моя дружина поміряла їй температуру – 39, 5 градусів.
Не зволікаючи, ми звернулися у сільську амбулаторію", - розповідає чоловік.

За його словами дільнична лікарка навіть не оглянула дитинуу, а просто сказала медичній сестрі дати жарознижувальний укол. Удома дитині краще не стало. 
Мати одразу ж викликала швидку. Лікар не зробив огляду, а наказав медичній сестрі вколоти інший укол, при якому голка зламалася. Загалом, дитині зробили чотири уколи.

"Десь через 20 хвилин, після того, як поїхала швидка, ротик донечки почав синіти, а по тілу поширювався синюшний висип. Я одразу викликав швидку. Не став довго чекати – попросив сусіда повезти нас на машині на зустріч до швидкої. Вже в машині швидкої допомоги, я благав, аби зробили хоч щось для мого ангелятка. Однак нічого не було зроблено. Вбігши до приймальної Ужгородської міської дитячої лікарні, з непритомною донькою на руках, я плакав, кричав, аби нам допомогли. Я не міг втрачати ані хвилини стоячи в черзі. Проте, до нас ніхто не підійшов. Нас цинічно, холоднокровно відправили до інфекційного відділення лікарні, що на БАМі. Це цілих 3 кілометри. Уявіть, скільки часу лише на дорогу ми втратили!",  - розповідає Гейза.

У інфекційному відділення лікарні, що на БАМі, лікар почав оглядати дитину. Він вколов ще два уколи і відправив назад в дитячу лікарню.

"Прибувши ще раз до дитячої лікарні, мою доньку одразу забрали до реанімаційного відділення. Я стояв перед дверима, і чекав. Першого разу, коли вийшов лікар, він запитав мене, чи спостерігаються такі ж висипи у інших моїх дітей. Я сказав як є, що ні, і що вони з’явилися одразу після 3 уколів, що зробила медична сестра зі швидкої. На моє запитання, про стан донечки, лікар сказав, що їй поставили капельницю, і вони роблять все, що в їх силах. Опівночі, лікар вийшов до мене, і повідомив, що сердечко моє донечки зупинилося. У висновку, вони записали, що моя дитина померла від менінгіту", - каже чоловік.

Наступного ранку, 27 листопада, Гейза написав заяву до Ужгородської міжрайонної прокуратури щодо бездіяльності лікарів Ужгородської дитячої лікарні.

За словами пана Гейзи, лікарі вирішили швиденько поховати діло, в прямому і в переносному сенсі. Без відома батька та матері загиблої дівчинки, її тіло видали з моргу. Ромська сім’я поховала дівчинку.

Справою пана Гейзи почав займатися адвокат Роман Бухтояров.

"Від мого імені готується клопотання про проведення комплексної експертизи за межами Закарпатської області. Також, при потребі, однак виключно за згодою сім’ї потерпілої, будемо ініціювати перед сторонами досудового розслідування про проведення ексгумації. Однак, прокуратура мені повідомила в телефонному режимі, що дана процедура не буде проводитися, без попередньої експертизи медичних документів. Я категорично не згідний з цим, і я буду наполягати на тому, щоби експерт працював відразу з тілом покійної. Це потрібно робити оперативно, бо часу втрачено достатньо багато", - каже адвокат.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття