ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У законопроекті про освіту збережено фінансування програм підтримки нацменшин - Квіт

Міністр освіти та науки України, закарпатець Сергій Квіт перебуває в Ужгороді. Він уже мав зустрічі із представниками обласної влади, представниками УжНУ та журналістами
Depo.
30 квітня 2015 15:05
ФОТО: depo.ua
У законопроекті про освіту збережено фінансування програм підтримки нацменшин - Квіт
У законопроекті про освіту збережено фінансування програм підтримки нацменшин - Квіт

Керівництву краю Сергій Квіт повідомив, що вже з червня міністерство планує організовувати літні мовні табори з англійської мови. Міністр запропонував Закарпаттю активно долучитися до організації таких таборів, - повідомляє Закарпаття. depo.ua.

Сергій Квіт підтвердив, що наразі міністерством розроблені законопроекти в тому числі й базовий про освіту.

"І всі права національних меншин мають бути збережені. Більше того, ми зберегли фінансування в повному обсязі для всіх програм підтримки меншин. Але є ще один аспект - цих дітей треба інтегрувати в суспільство, щоби вони знали й українську мову", - вважає міністр.

Натомість, керівництво області повідомило, що в школах Ужгорода, як другу іноземну  вивчають чеську, словацьку та польську мови. Наразі є бажання батьків кількох навчальних закладів вивчати й угорську. Міністерська програма з вивчення мови вже затверджена, наразі черга за затвердженням проекту підручника. І тут буде потрібно сприяння міністерства.

Міністр освіти розповів і про нововведення у сфері вищої освіти. 

"Вчора на засіданні Уряду ми прийняли новий перелік спеціальностей. Відбудеться укрупнення галузей і спеціальностей", - сказав урядовець.

Крім того, українська освіта має намір розвиватися у європейському напрямку. Зокрема скорочуватиметься кількість аудиторних годин, змінюватиметься підхід до вибору предметів, інакше організовуватиметься навчальний процес. Так, 25% дисциплін, зазначив міністр, студенти зможуть обирати собі самі.